העבריין שלום דומרני שוב נחקר, הפעם בחשד לסחיטה

דומרני חשוד כי היה מעורב בסחיטה באיומים של בעל עסק באשקלון. הוא שוחרר כעבור שעות

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

יחידות החקירה הארציות של המשטרה לא מרפות מראשי ארגוני הפשע. פחות משבוע עבר מאז שוחרר העבריין שלום דומרני ממעצר - לאחר שנחשד כי היה מעורב בתכנון חיסולו של פרנסאוה אבוטבול - ואתמול עוכב לחקירה על ידי חוקרי היאל"כ, זרוע החקירה הכלכלית בלהב 433. דומרני חשוד כי היה מעורב בסחיטה באיומים של בעל עסק באשקלון, יחד עם מעורבים נוספים. לאחר שנחקר כמה שעות, שוחרר.

לפני כשבוע נעצר דומרני יחד עם העבריין ריקו שירזי לאחר שעל פי החשד, תיכננו לפגוע בפרנסואה אבוטובול, שהשתחרר לפני כחודש ממאסר. זמן קצר לאחר מכן עצרה המשטרה גם את פרנסואה אבוטובול ואת זיד ג'רושי בחשד כי ניסו לפגוע בשירזי.

כמו כן גם יוסף חרירי, ראש משפחת חרירי מהצפון, עוקב לחקירה בחשד כי היה בקשר עם שירזי בנוגע למלחמה בין הארגונים, אולם שוחרר בתום חקירתו. הרקע לניסיונות החיסול הוא מאבקי כוח בין הארגונים על שליטה בפעילות עסקית באזור נתניה, מרכז הפעילות של משפחת אבוטבול.

המשטרה חושדת שדומרני, שעומד בראש ארגון פשע בדרום הארץ, שלח בשנים האחרונות זרועות לפעילות עבריינית גם במרכז הארץ ובצפונה. זאת תוך שיתוף פעולה עם ארגוני פשע אחרים, ובמקרה זה עם שירזי.

לפני יותר משנה נעצר דומרני יחד עם 14 מחברי ארגונו בחשד להלבנת הון, ובמסגרת החקירה פשטה המשטרה על חנות באשקלון שעל פי החשד שימשה בנק של ארגון הפשיעה. כמו כן ארגון הפשיעה שבראשו הוא עומד נחשד בסחיטה, באיומים ובהלבנת הון.

בימים אלו מגלים במשטרה רגישות מיוחדת בשל החשד שתוכנית חיסול צפויה לצאת אל הפועל וזאת מחשש להסלמת המאבקים בין ארגוני הפשיעה, מאבקים שבעבר כבר גבו קורבנות חפים מפשע. זאת בעיקר על רקע שחרורו מהכלא לפני כחודש של פרנסואה אבוטבול.

במהלך השבוע טענו פרקליטי העצורים כי מדובר ב"מעצרי ראווה" של המשטרה, ללא כל בסיס ראייתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ