פסיכיאטר בכיר חשוד בסיוע לחטיפה של צעירה

במשטרה סבורים כי הזריק לה חומר טשטוש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פסיכיאטר בכיר נעצר אתמול בחשד שסייע לזוג הורים לחטוף את בתם מישראל לבריטניה. הרופא, בן 49, מנהל מחלקה בבית חולים פסיכיאטרי בירושלים, חשוד כי הזריק לצעירה חומר מרדים בעת ניסיון החטיפה שאירע לפני חודשיים וחצי. הרופא נמלט לרוסיה, אך אתמול שב לישראל ונעצר בנמל התעופה. הוא יובא היום להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.

שני ההורים, חרדים תושבי בריטניה, הואשמו בחודש נובמבר בניסיון לחטוף את בתם בת ה-21. מכתב האישום עולה כי ההורים לא היו מעוניינים שתישאר אצל קרובי משפחה בבני ברק, והחליטו להחזירה לבריטניה בניגוד לרצונה.

על פי כתב האישום, ההורים יזמו שיחה עם הנערה בבית קפה בתל אביב בטענה שהם מעוניינים להיפרד ממנה לפני החזרה לארצם. אז הכניסו סם מרדים למשקה של הצעירה. לאחר שהבת החלה להרגיש חולשה, לקחו אותה הוריה למרפאה של הפסיכיאטר בבית החולים, שם הזריק לה חומר מטשטש נוסף.

לפי החשד הנבדק, הפסיכיאטר הסכים לטפל בצעירה בעקבות בקשת הוריה, שטענו כי סבלה מבעיה פסיכיאטרית. בהמשך, כחלק מהטיפול הפרטי שקיבל בעבורו תשלום מההורים, העניק לה הרופא טיפול קצר בחדר המשמש לטיפול בנזעי חשמל (ECT), כשהוא למעשה מבצע שירות רפואה פרטי (שר"פ) בבית חולים פסיכיאטרי ממשלתי בניגוד לחוק. בהמשך טיפל הרופא בבת בחומר טשטוש, באופן שסייע בדיעבד לניסיון החטיפה של ההורים.

בתום הטיפול, לקחו ההורים את בתם לנמל התעופה בן גוריון בכוונה להמריא לרומניה ומשם לבריטניה. ההורים נעצרו במטוס על ידי המשטרה, בעקבות תלונה של קרובי המשפחה מבני ברק.

בעוד נגד ההורים הוגש כתב אישום, הרופא ברח למוסקווה שלושה ימים לאחר מעצר ההורים והסתתר שם מאז. לאחר מגעים שניהלה המשטרה עם עורכי דינו, הסכים לחזור לישראל ולעמוד לדין ואתמול נעצר בנמל התעופה.

הרופא: לא קיבלתי תשלום על הטיפול

מעצרו של הרופא הכה אתמול גלים במערכת הרפואית. האיש הוא פסיכיאטר בכיר ומנהל מחלקה באחד מבתי החולים הפסיכיאטריים בירושלים. בשנים האחרונות מסר חוות דעת רפואיות בתיקים שנידונו בבתי המשפט. בחודשים האחרונים שבהם שהה הרופא ברוסיה לא מונה לו מחליף בבית החולים. עם מעצרו יחלו בקרוב במשרד הבריאות בהליכים בעניינו.

הפסיכיאטר נחקר אתמול במשטרה על מעורבותו בפרשה. לדברי החוקרים, הוא משתף פעולה אך טוען כי הבין מהבת שהיא מעוניינת בזריקה לקראת הטיסה הקשה שצפויה לה. הפסיכיאטר מכחיש כי קיבל תשלום מההורים עבור הסיוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ