בית המשפט העליון החמיר את עונשו של אסי אבוטבול מ-13 שנות מאסר ל-18

השופט אדמונד לוי קבע בהחלטתו כי הסחיטה הייתה עבור אבוטובול ושותפיו "משלח יד ודרך חיים". יחד עם אבוטבול הוחמרו עונשיהם של ארבעה נוספים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט העליון החמיר היום (רביעי) בעונשו של העבריין אסי אבוטבול, שהורשע כמי שעמד בראש ארגון פשיעה, מ-13 שנות מאסר ל-18 שנים.

השופט אדמונד לוי קבע יחד עם חבריו בפסק הדין כי המייחד את הפרשה הוא שאין מדובר במעשה סחיטה, אלא על קבוצת אנשים שמעשי הסחיטה היו עבורם "משלח יד ודרך חיים", כדברי השופט לוי. "הם הטילו את אימתם על סביבתם וגם מבלי שנדרשו להפגין אלימות חריגה, די היה באזכור שמו של העומד בראשם כדי להניע קורבנות בעלי ממון למלא אחר הדרישות שהופנו אליהם", נכתב בהחלטת בית המשפט.

אבוטבול בבית המשפט. תצלום ארכיון: דודו בכר

עוד קבע לוי כי חייהם של הקורבנות הפכו לסיוט מתמשך וחלקם אף נאלצו לנטוש את עסקיהם או להעתיקם לארץ אחרת. "סכנתן של התארגנויות אלו היא רבה, באשר הן חותרות תחת יסודותיה של מדינה מתוקנת ואושיות החוק", נכתב בהחלטת בית המשפט. לוי הוסיף כי היקף הפשיעה בראשו עמד אבוטבול, התקופה הממושכת במהלכה בוצעו המעשים, המספר הגדול של הקורבנות, השלל הרב בו זכו אנשי הארגון ואופיה התקדימי של הפסיקה בפרישה, חייבו ענישה חמורה במידה ניכרת מזו שנקט בית המשפט המחוזי.

יחד עם אבוטבול, הוחמרו בהתאם עונשיהם של חברי ארגונו שנשפטו יחד איתו. עונשו של אלברט סיטבון הוחמר מ-11 שנות מאסר ל-16, עונשו של גבריאל עשור הוחמר מ-8 שנות מאסר ל-11, עונשו של ברק בופמן הוחמר מ-5 ל-7 שנים ועונשו של דוד זוארץ הוחמר מ-7 שנים ל-10.

ביוני 2009 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב על אבוטבול 13 שנות מאסר בפועל ושנתיים על תנאי, לאחר שהורשע בניהול ארגון פשיעה ובעבירות של סחיטה, הצתה, כליאת שווא ועבירות הון. הייתה זו הפעם הראשונה שבית המשפט מרשיע נאשמים במסגרת חוק ארגון הפשיעה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ