העבריין רמי אמירה חוסל בראשון לציון

אמירה, דמות בכירה בעולם התחתון, שרד בעבר מספר נסיונות חיסול. במהלך אחד מהם נורתה למוות מרגריטה לאוטין בחוף בת ים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

אלמונים ירו היום (רביעי) למוות בעבריין רמי אמירה סמוך לבית המשפט בראשון לציון.

מחקירה ראשונית עולה אמירה הגיע לאזור בית המשפט בעיר כשהוא רכוב על אופנוע. הוא פנה מרחוב משה דיין לרחוב התקומה, שם המתינו לו המחסלים. הוא נורה מספר כדורים בכל חלקי גופו, והתמוטט במקום. כוחות מד"א שהגיעו לזירה ניסו לבצע בו החייאה, אולם לאחר כמה דקות נקבע מותו.

זירת הרצח הבוקר בראשל"צ. בתמונה הקטנה רמי אמירה. תצלום: מוטי מילרוד

כוחות של מחוז מרכז הגיעו לזירה, במקום נמצאים גם מהיחידה המרכזית של מחוז מרכז, בפיקודו של יגאל בן שלום.

אמירה, דמות בכירה בעולם התחתון, היה יעד לחיסול במשך זמן רב, ובעבר נכשלו מספר נסיונות לפגוע בו. באחד הנסיונות, נורתה ביולי 2008 מרגריטה לאוטין, בשעה שהייתה עם בני משפחתה בחוף בת ים.

לאוטין היתה קורבן תמים של מלחמות פנימיות בתוך ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל ונורתה בשוגג כשבעלה אלכס ושני ילדיה לצדה. לאוטין, תושבת יהוד בת 31, נורתה למוות לאחר שנקלעה בטעות לתקרית ירי בעת ניסיון חיסול חשבונות בין עבריינים בחוף. שני היעדים האמיתיים לחיסול היו העבריין אמירה והעבריין מוטי חסין, שנחשב ליורשו של יצחק אברג'יל. אמירה ביקש להשתחרר מחברותו בארגון ולפעול באופן עצמאי ואיים על לכידות הארגון ולפיכך הפך ליעד המרכזי לחיסול.

מרגריטה לאוטין ומשפחתה, דקות לפני הרצח בחוף בת ים

במאי האחרון גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב מאסר עולם על רונן בן עדי, שהורשע ברצח לאוטין, ושבע שנות מאסר על שמעון סבח, שהורשע בסיוע לרצח. בן עדי וסבח הורשעו לפני שבוע על סמך הודאתם במסגרת הסדר טיעון.

על פי ההסדר, הנאשם המרכזי רונן בן עדי, הורשע ברצח ובקשירת קשר לביצוע פשע. שמעון סבח, שהודה בהריגה, אמור היה להבריח את בן עדי מהחוף, והוא הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע ובסיוע לאחר מעשה. התביעה ביקשה להטיל על בן עדי מאסר עולם ועל סבח שבע שנות מאסר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ