אילן ליאור
אילן ליאור

מורה בבית ספר יסודי בחולון נעצר בחשד שייבא לארץ כשני ליטרים וחצי של "סם האונס". האיש, תושב תל אביב, אמור היה לקבל לביתו חבילה שהגיעה בטיסה מהולנד לישראל ובה שני בקבוקים שהכילו על פי החשד את סם האונס. הוא נעצר בעקבות שיתוף פעולה בין מפלג הסמים של היחידה המרכזית של משטרת תל אביב ויחידת המכס בנתב"ג.

לאחר איתור החבילה, יצר קשר עם החשוד שוטר שהתחזה לשליח. המורה ביקש ממנו להביא את החבילה למקום עבודתו - בית ספר יסודי בחולון. השניים נפגשו בשער הכניסה לבית הספר, שם לדברי המשטרה החשוד אישר שהחבילה מיועדת אליו, חתם על קבלתה ואז נעצר. המשטרה חושדת כי התכוון להפיץ את הסמים. בחיפוש בביתו נמצאו שלושה רימוני עשן שנוטרלו ואלפי שקלים במזומן.

סגן-ניצב ידידיה סבג, ראש מפלג סמים בימ"ר תל אביב, אמר היום (חמישי) כי "זו חציית קו אדום של מורה ומחנך בבית ספר יסודי שלצד העיסוק החינוכי שלו גם ייבא סמים ארצה". לדבריו, זה איננו מעצר ראשון מסוג זה. "בתקופה האחרונה עצרנו שישה יבואנים כאלה שאין להם עבר פלילי ולא מוכרים למערכת. הצלחנו להגיע אליהם באמצעות מודיעין ושיתוף פעולה עם המכס. התפיסות האחרונות מלמדות אותנו שמדובר פה באיזה שהוא נתיב ייבוא של הסם הזה באמצעות חבילות דואר ממדינות כמו הולנד, ששם הסמים האלה חוקיים".

המורה הכחיש את החשדות המיוחסים לו ואמר כי לא ידע שהחבילה מכילה סמים. אין לו עבר פלילי. מעצרו הוארך עד יום שני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ