משפטנים ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין: מינוי יואב גלנט לרמטכ"ל אינו בלתי ראוי

שבעה פרקליטים בכירים ופרופסורים למשפטים פנו במכתב ליהודה וינשטיין וקראו לו להחזיר את שאלת מינויו של גלנט לרמטכ"ל לוועדת טירקל

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמוס הראל
עמוס הראל

שבעה פרקליטים בכירים ופרופסורים למשפטים פנו היום (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, במכתב שבו המליצו להחזיר את שאלת מינויו של האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל לידי ועדת טירקל. על המכתב חתומים עורכי הדין חנינא רנדס, רם כספי ופנחס רובין והפרופסורים אסא כשר, מנחם מאוטנר, יואב דותן ושמעון שטרית.

"האלוף גלנט עמד ב-34 שנות שירותו בצה"ל במבחני אמינות עילאיים באופן מופתי", כתבו, "אנו מאמינים כי גלנט הצטיין במהלך שנות שירותו בצה"ל במילוי תפקידיו באופן יוצא דופן. התרשמנו כי האיזון הכולל של הטענות שהועלו כנגד האלוף גלנט, מצד אחד, אל מול האמינות ללא דופי שאפיינה את שנות שירותו בצה"ל, יחד עם הצטיינותו יוצאת הדופן בכל תפקיד שמילא בצה"ל, מצד שני, צריך להוביל למסקנה כי מינויו לתפקיד הרמטכ"ל אינו בלתי סביר ואינו בלתי ראוי".

גלנט. תצלום: אוליביה פיטוסי

הכותבים הוסיפו כי "אנו מתחזקים בעמדה זו לנוכח העובדה שגם ראש הממשלה ושר הביטחון הודיעו וחזרו והודיעו, בצורה חד-משמעית, כי בעיניהם האלוף גלנט הוא המועמד הטוב ביותר לתפקיד הרמטכ"ל מבין כל המועמדים האפשריים. התרשמנו כי משך הזמן שניתן לאלוף גלנט כדי להשיב בפני מבקר המדינה לטענות שהועלו כנגדו היה בלתי מספיק. אנחנו קוראים לך בזאת להמליץ לממשלה להעביר את מינויו של האלוף גלנט לדיון נוסף בפני ועדת טירקל, בפניה יונח החומר הנוסף במלואו".

ובתוך כך, בהתייעצויות שקיים גלנט ביומיים האחרונים, אחרי החלטת ראש הממשלה ושר הביטחון למשוך את מינויו לרמטכ"ל, הועלה הרעיון לדרוש להציג את שמו גם ברשימת המועמדים החדשה לתפקיד הרמטכ"ל, שתוגש לוועדת טירקל.

במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסה לפתור את המשבר שנוצר בשל הכוונה למנות את האלוף יאיר נוה לרמטכ"ל בפועל למשך חודשיים. נתניהו לוחץ על ברק לסיים במהירות את הרכבת רשימת המועמדים החדשה ולהביא לאישור הממשלה מועמד חדש עוד לפני סיום כהונתו של הרמטכ"ל הנוכחי, גבי אשכנזי, ב-14 בפברואר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ