5 נערים מי-ם מואשמים באונס חברתם

מכתב האישום עולה כי החבורה, בני 14-15, איימו על הנערה כי יפרסמו תמונות אינטימיות שלה בפייסבוק אם לא תיענה לרצונם

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

לבית המשפט השלום בירושלים הוגש ביום שישי כתב אישום חמור נגד חמישה נערים, בני 14-15, תושבי העיר, המואשמים באונס ובביצוע מעשים מגונים בחברתם, בת 14, במשך תקופה ארוכה.

הפרשה נחשפה בשבוע שעבר לאחר שהנערה התלוננה בפני יועצת בית הספר שפנתה למשטרה. הנערים נעצרו, אך שוחררו זה מכבר למעצר בית.

כתב האישום, שנוסח על ידי עו"ד גלית זוהר מפרקליטות מחוז ירושלים, מפרט שורה ארוכה של תקיפות מיניות אכזריות שהתרחשו בין ספטמבר 2009 לתחילת 2010. על פי כתב האישום פיתחה המתלוננת רגשות עזים כלפי הנאשם המרכזי בפרשה, ר', בן 15, והוא ניצל זאת כדי לאנוס אותה, לעיתים תוך שימוש בכוח, לבצע בה מעשים מגונים וכן כדי לאפשר לחבריו לבצע בה מעשים מגונים שונים. רוב המעשים נעשו במקלט שכונתי, שהפך ל"זולה" של החבורה. במספר מקרים נעשו המעשים גם בין כתלי בית הספר, בו לומדים חלק מהנאשמים.

על פי כתב האשים במספר רב של מקרים אילצו הנאשמים את המתלוננת לקיים איתם יחסי מין אוראלים. במקרה אחד אחז בה אחד הנאשים כדי לאפשר לחברו להחדיר את אבר מינו לפיה. במקרה אחר המתואר בבכתב האישום, הכה אחד הנערים את המתלוננת כאשר סירבה לעשות כרצונו. במקרה אחר איימו עליה הנאשמים כי יפיצו עליה שמועות ותמונות שלה מקיימת איתם יחסי מין אוראלים בפייסבוק אם לא תענה לרצונותיהם. חלק מהאירועים נעשו בקבוצה כאשר הם מתעללים בנערה אחד אחר השני.

הנאשם העיקרי מואשם בשתי עבירות של אינוס, ביצוע מעשים מגונים בקטינה וביצוע מעשי סדום בקטינה. שאר הנאשמים מואשמים בביצוע מעשים מגונים ומעשי סדום בקטינה. נער אחד מואשם גם בסחיטה באיומים ושניים נוספים מואשמים גם בפגיעה בפרטיות.

עו"ד אריאל עטרי, המייצג את אחד הנאשמים אמר בתגובה לכתב האישום כי "כל מעשה בעל אופי מיני בפרשה נעשה בהסכמה מלאה של כל המעורבים. הפרשה הייתה צריכה להתחיל ולהסתיים בבירור בפני יועצת חינוכית ובטיפול בנערה המתלוננת ולא בבית משפט".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ