ביהמ"ש שלל רישיון על סמך סרטון בפייסבוק

רישיון הנהיגה של תושב עכו, שתועד בסרטון שהועלה לרשת כשהוא נוהג במהירות 260 קמ"ש, נשלל בפסיקה תקדימית עד לתום ההליכים

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

שופט בית המשפט השלום לתעבורה בעכו, אבישי קאופמן, אישר היום (ראשון) בפסיקה תקדימית לשלול את רישיונו של תושב עכו שתועד נוהג במהירות 260 קמ"ש בכביש החוף עד לתום ההליך המשפטי בעניינו. סרטון הווידאו המתעד את הנסיעה הועלה לפייסבוק והביא להגשת כתב אישום ראשון מסוגו.

בכתב האישום שהוגש באוקטובר 2010, מואשם האיש בנהיגה בקלות ראש במהירות בלתי סבירה ובסיכון חיי אדם. בנוסף, הוגש כתב אישום נגד שני נוסעים ששהו בכלי הרכב לצדו של הנהג, בגין שידול לנהיגה בקלות ראש ובמהירות שיש בה סכנה לציבור.

השופט ציין בהחלטתו כי "לאחר שעיינתי בחומר שבתיק ובסרט עצמו, מסקנתי היא כי בשלב זה קיימות ראיות לכאורה לעבירה המיוחסת למשיב. לדבריו, המשיב "נראה כמי שעורך "מסיבה של ממש עם חבריו".

החקירה, שנוהלה ביחידה המרכזית של אגף התנועה, העלתה כי הנהג ושני הנוסעים נסעו בכביש החוף לכיוון חיפה ברכב מסוג ב-מ-וו בקטע הכביש שבו מותרת נסיעה במהירות של 90 קמ"ש. הנוסעים תיעדו את הנהג כשהוא נוסע במהירות של 260 קמ"ש, ולאחר מכן הפיצו את הסרטון בפייסבוק. בעקבות צפייה בסרטון, הגיעו במשטרה לחשודים.

צפו בסרטון שהועלה לפייסבוק

עו"ד זיו גלעד ועו"ד ורונית גלעד, המייצגים את הנאשמים בפרשה, אמרו בעבר כי "מדובר בסרטון שצולם בטלפון סלולרי, עליו מבקשת התביעה לבנות כתב אישום. הסרטון אינו מהווה מכשיר מדידה קביל על פיו ניתן לאמוד מהירות. מכוניות מן הסוג המצוין בכתב האישום מוגבלות מראש על ידי החברה ל-250 קמ"ש ואינן מסוגלות להגיע למהירות המצוינת בכתב האישום של 260 קמ"ש". הם הוסיפו כי "מן הסרטון עצמו כבר ברור שכל נורות התקלה באוטו דולקות והדבר מצביע על העדר יכולת לאמוד את המהירות בה נסע הרכב, זאת גם אם נסמכים על הסרטון".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ