חמישה חודשי מאסר לאדם שהתחזה לנסים אלפרון וסחט באיומים אשה

יאיר אוחיון, תושב רחובות, התחזה לעבריין המפורסם וסחט במרמה עשרות אלפי שקלים

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר חמישה חודשי מאסר על יאיר אוחיון, תושב רחובות, שסייע למכרו יצחק רוזן לסחוט עשרות אלפי שקלים מאשה שהכירו, תוך שהם מתחזים לעבריינים אבי אבוטבול ונסים אלפרון. אוחיון הורשע בהסדר טיעון על פי הודאתו בסיוע לסחיטה באיומים וחויב בפיצוי בסך 5,000 שקלים למתלוננת. השופטת קלרה רג'יניאנו כתבה בגזר דינו כי "העובדה שהזדהה בשמם של אנשים המזוהים עם ארגוני פשע... די בה כדי להסביר את האימה שהטיל על המתלוננת".

מסכת הסחיטה החלה לאחר שהאשה פנתה למכר משותף לה ולאוחיון, יצחק רוזן, בבקשה שיעזור לה לאחר שגילתה כי הוגשה תלונה נגד בעלה במשרד לאיכות הסביבה. רוזן החליט לנצל את האירוע לסחיטתה ואמר לה שכדי לפתור את הבעיה, הוא ואדם נוסף היו צריכים לשלם שוחד למישהו במשרד לאיכות הסביבה ודרש ממנה 700 שקלים בתמורה.

לאחר ששילמה לו התקשר אליה אוחיון שהזדהה כ"נסים", סיפר לה שבגין קבלת השוחד פוטר אדם, ודרש ממנה סכום כסף נוסף עבורו. כשהתקשרה האשה לרוזן לברר מיהו אותו נסים, הוא הסביר לה שמדובר בעבריין נסים אלפרון והוסיף שאסור לה להתעסק אתו ושהיא חייבת לו 30 אלף שקלים בגין תשלום השוחד. לאחר השיחה האשה מסרה לרוזן בכמה הזדמנויות סכומי כסף המסתכמים בכ-4,400 שקלים, ואחר כך העבירה 12 שיקים בסך כולל של 8,400 שקלים.

בשלב מאוחר יותר דרשו השניים מהאשה עוד 15 אלף שקלים. האשה עירבה את בני משפחתה, ובפגישה שערכו עם רוזן הוא הסביר להם שבתמורה לסכום זה יוחזרו לה השיקים שמסרה, ושאם לא תשלם את הסכום, יוכפל החוב ל-30 אלף שקלים. האשה מסרה לרוזן את הכסף.

מאוחר יותר התקשר רוזן אל האשה ואמר לה שהשיקים כבר נפדו, ודרש ממנה 3,000 שקלים נוספים כדי להחזירם. אז התקשר אליה אוחיון ובקול צרוד הזדהה כ"אבי אבוטבול - אח של פרנסואה". השניים הודיעו לאשה שהסתבכו עם ארגון פשע, ודרשו 3,000 שקלים כדי להשיב לה את השיקים.

השופטת כתבה כי אינה תמימת דעים עם הסנגור, שטען כי חלקו של אוחיון בפרשה היה שולי. "אין ספק שרוזן היה זה ש'משך בחוטים', אבל הנאשם לא טמן ידו בצלחת", כתבה. השופטת הוסיפה כי "אין להקל ראש בחבירתו של הנאשם לרוזן והסיוע שלו בסחיטת המתלוננת. בעבירות מסוג זה יש לתת עדיפות לאינטרס הציבורי על פני נסיבות אישיות של הנאשם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ