נעצרה כנופיה ישראלית שגנבה פריטי יודאיקה מבית הכנסת הגדול במילאנו

חברי הכנופיה ניסו למכור את הסחורה השווה מיליוני שקלים לסוחר בירושלים, שזיהה את הפריטים והזעיק את המשטרה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

כנופיה ישראלית שגנבה פריטי יודאיקה נדירים בשווי מיליוני שקלים מבית הכנסת הגדול במילאנו נעצרה בזמן שניסתה למכור את הסחורה לסוחר יודאיקה בירושלים.

את הגניבה תכנן מאיר מועלם, שעמד בראש הכנופיה. מועלם יצא למילאנו כשלושה שבועות לפני הגניבה, ומדי יום למד את השטח ואת שעות הפעילות של בית הכנסת. לאחר שגילה היכן נמצאים הפריטים שהוא מעוניין לגנוב וגיבש באופן סופי את התוכנית, הזמין מועלם למילאנו את שאר חברי הכנופיה.

ביום שלישי שעבר בערב הגיעו חברי הכנופיה לבית הכנסת והעמידו פנים שבאו להתפלל במקום. השלושה ניצלו את העובדה שבית הכנסת היה ריק ממתפללים באותם רגעים והחלו למלא את התיקים שהיו ברשותם בכלי היודאיקה. למחרת הגניבה עזבה הכנופיה את איטליה לצרפת, ומשם הגיעו לישראל כשהם מעבירים את הסחורה דרך נתב"ג מבלי ליידע את אנשי המכס.

מהרגע שנחתו בישראל החלו חברי הכנופיה לחפש קונה פוטנציאלי לסחורה שברשותם. בשלב מסוים איתרו חברי הכנופיה סוחר יודאיקה מירושלים שהיה מעוניין בסחורה. אחד מחברי הכנופיה פנה אל הסוחר וסיפר לו שהוא עובד עבור סוחר צרפתי ומנהל עבורו את העסקה בישראל.

הקונה ביקש לשלם מקדמה בסך 70 אלף דולר עבור הסחורה, בטענה שהוא רוצה לשלוח את הפריטים למומחה יודאיקה ממרכז הארץ שיעריך את שווי הסחורה. את שארית 215 אלף הדולרים שהתחייב לשלם בעד הסחורה הבטיח להעביר רק לאחר שהמומחה יביע את דעתו לגבי איכות הסחורה.

הסחורה נלקחה למומחה, שהבין מיד שמדובר בפריטים השייכים לבית הכנסת הגדול במילאנו, והודיע למשטרת מרחב ירקון. לאחר חקירה קצרה הבינו במשטרה שהרוכש הפוטנציאלי לא היה מודע לעובדה שהסחורה גנובה, והחליטו לתדרך אותו לקראת העסקה הצפויה. הקונה קבע עם חברי הכנופיה במלון רמדה בירושלים, בזמן שבלשי מרחב ירקון שהתחזו ללקוחות המלון שהו כל העת בלובי המלון.

מיד לאחר שהושלמה העסקה עצרו הבלשים את החשודים. החשודים קשרו את עצמם לסחורה ולחשדות נגדם ואתמול הוארך מעצרם בשבעה ימים. בימים הקרובים אמור לנחות בישראל הרב של בית הכנסת במילאנו, כדי להחזיר את כלי הקודש בחזרה לבית הכנסת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ