בית המשפט העליון ידון בערעורים בפרשת סרן ר'

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

פרשת סרן ר' מגיעה הבוקר לדיון בבית המשפט העליון. בית המשפט ידון בערעורים שהוגשו על פסק הדין של שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, נעם סולברג, בתביעת הדיבה שהגיש סרן ר' נגד אילנה דיין והזכיינית טלעד שבה שודרה התוכנית "עובדה".

"אם יעמוד פסק דינו של השופט סולברג בתוקפו, תונחת מכה אנושה על העיתונות החושפת ותונחת מכה אנושה על העיתונות המעוררת פולמוס ושיח ציבורי, המעזה והחושפת אל אור השמש סיפורים שראוי לספר" - כך נטען בערעור שהגישה דיין לפני שנה לבית המשפט העליון על פסק דינו של סולברג, שקיבל את תביעת לשון הרע שהגיש סרן ר' נגד דיין וטלעד. דיין והזכיינית נדרשו גם לשלם לר' פיצויים בסך 300 אלף שקל.

סרן ר' מצדו הגיש גם הוא ערעור על פסק הדין וביקש להגדיל באופן משמעותי את סכום הפיצוי שנפסק לזכותו.

מועצת העיתונות ביקשה מבית המשפט העליון, במסגרת הדיון בערעורים, להעלות בדיון סוגיות עקרוניות בעלות השפעה על תפקוד העיתונאים, בעקבות פסק הדין של בית המשפט המחוזי.

פרשת סרן ר' החלה בנובמבר 2004, בעקבות תקרית ליד מוצב גירית בעיר רפיח שבה נהרגה הילדה אימאן אל-האמס בת ה-13. בכתבה ששודרה חודש לאחר מכן בתוכנית של דיין בערוץ 2, שהתבססה על תצלומים והקלטות מתוך המוצב, ניתן היה להבין כי ר' ביצע וידוא הריגה בילדה.

מאז שידור הכתבה, זוכה ר' בבית דין צבאי ועלה לדרגת רב-סרן. לאחר הזיכוי הגיש תביעת דיבה נגד דיין ונגד טלעד. בפסק הדין של השופט סולברג נקבע כי עריכת החומרים והצגתם גרמו עוול לר'.

בערעור של דיין נטען כי הסבריו של סרן ר' הובאו בהרחבה בכתבה מתוך חקירתו במצ"ח. מכאן, טוענת דיין, לא היה בכתבה כדי לחרוץ את דינו של סרן ר', כשם שלא היה בזיכוי שקיבל כדי למרק את מעשיו ואת התנהלותו מפגמים ערכיים שדבקו בהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ