עו"ד משה סוחמי, אחד מהבולטים בקרב עורכי הדין הפליליים, נחקר בשבוע שעבר בחשד לשיבוש הליכי משפט, בתיק שבו הוא מייצג נאשם ברצח. סוחמי נחקר באזהרה כחמש שעות ביחידה המרכזית של מחוז מרכז, ובשלב זה לא ידוע אם יזומן לחקירה נוספת.

במקביל ממשיכה המשטרה בחקירה זהירה בפרשה, בצד המשפט המתנהל בבית משפט המחוזי בפתח תקווה והנמצא כעת לקראת סוף פרשת התביעה. מדובר בתיק שבו מייצג עו"ד סוחמי את שלומי מזרחי, שמואשם כי רצח בדקירות סכין את חי בן שמעון במאי בשנה שעברה. לפי כתב האישום, מזרחי רצח את בן שמעון בדקירות סכין בלבו, מכיוון שכמה שעות קודם לכן המנוח קילל אותו.

לפי כתב האישום, בליל הרצח יצאו מזרחי ובן שמעון לבלות במועדון "הנרי" ברחובות, יחד עם אנשים נוספים. בשלב מסוים התפתחה קטטה בין בן שמעון ושכנו של מזרחי, לבין חבר נוסף שלהם. מזרחי ניסה להפריד בין הנצים, ולשם כך חיבק את בן שמעון, שבתגובה אמר לו: "אני אזיין אותך".

לטענת הפרקליטות, מאוחר יותר בא מזרחי לבית שכנו, שם שהו בן שמעון ובן אבו, כשהוא מצויד בסכין קומנדו. הוא תפס את בן שמעון מאחור, אמר לו "את מי תזיין?", ודקר אותו שוב ושוב בחזה ובבטן. בן שמעון הצליח לצאת מהבית, התיישב על המדרכה והתמוטט.

על פי החשד, נפגש עו"ד סוחמי במשרדו בתל אביב עם אחד מעדי התביעה בתיק הרצח ואביו של הנאשם ברצח, והציג בפני העד עימות שהיה במשטרה בין הנאשם, מזרחי, לאחד העדים האחרים בתיק, ובדרך זאת פעל להשפיע על עדותו הצפויה בבית המשפט. בחקירה בודקת המשטרה, בין השאר, אם התקיימו שיחות טלפון בין עו"ד סוחמי לעד התביעה, אתו אסור היה לו ליצור קשר.

במשטרה מעלים גם חשד לשיבוש הליכי משפט וניסיונות להשפיע על עדים בתיק, שעו"ד סוחמי אינו קשור אליהם. סוחמי הוא אחד מעורכי הדין הבולטים בתחום הפלילי והוא היה חלק מצוות הגנה בפרשות בולטות ביותר בשנים האחרונות, שבהן מעצרו של עמיר מולנר, ופרשת כוכב הצפון. סוחמי ייצג עבריינים ידועים בישראל, בהם גם מוטי חסין שהיה בכיר בארגונו של יצחק אברג'יל, והעבריין רמי אמירה שנרצח בשבוע שעבר.

בדיון שהתקיים בתחילת החודש בתיק, הודיעה עו"ד רונית פוזננסקי מפרקליטות מחוז מרכז, כי אחד מעדי התביעה המרכזיים שרואיין על ידה לקראת עדותו שנקבעה לאותו בוקר, הציג בפניה מכתב מרופאה פנימית ממנו עולה כי הוא מטופל אצלה כחצי שנה, סובל מהתקפי חרדה והופנה לייעוץ פסיכיאטרי. אתמול הציגה עו"ד פוזננסקי לשופטים מסמך רפואי וביקשה שלא להעלותו לעדות בשל מצבו הנפשי. במסמך לא צוין מועד אפשרי שבו העד יהיה כשיר להעיד.

עו"ד סוחמי הגיב כי אינו מעוניין להתייחס לדברים ואמר רק כי המידע אינו נכון. במשטרת מחוז מרכז סירבו להתייחס לעניין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ