ראש העיר פתח תקוה, יצחק אוחיון, וסגנו נעצרו בחשד לקבלת שוחד

השניים חשודים, יחד עם גורמים נוספים בעירייה, גם בתיווך לשוחד, קבלת דבר במרמה ועבירות לפי חוק איסור על הלבנת הון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היחידה הארצית לחקירות הונאה עצרה הבוקר (שלישי) את ראש העיר פתח תקוה, יצחק אוחיון, את סגנו, אוריאל בוסו, וכן גורמים נוספים בעירייה בחשד לעבירות על טוהר המידות. העצורים חשודים בקבלת שוחד, בקבלת דבר במרמה, בהפרת אמונים ובעבירות לפי חוק איסור על הלבנת הון.

בתום חקירה סמויה שהתנהלה באחרונה המשטרה פשטה הבוקר על משרדי העירייה ועל בתי חלק מהחשודים והחרימה מסמכים רבים ומחשבים. בשעות הצהריים נחקרו המעורבים במשרדי יאח"ה בלוד. על פי החשד, בין השנים 2005 ל-2011 קיבל ראש העיר כספים וטובות הנאה מאנשי עסקים בעלי אינטרסים כלכליים מובהקים מפתח תקוה. זאת, בתמורה לקידום האינטרסים שלהם בעירייה. החקירה עוסקת, בין היתר, בבחירות לראשות העיר בסוף 2008, אז, על פי החשד, קיבלו החשודים כספים וטובות הנאה בניגוד לחוק במהלך מערכת הבחירות ולאחריה.

אוחיון, היום בבית המשפט. תצלום: מוטי קמחי

מאוחר יותר היום, האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרו של אוחיון בשלושה ימים, בסיומם יישאר במעצר בית למשך עשרה ימים נוספים. אוחיון לא יוכל לשוב לעבודתו במשך עשרים יום, לא ייצור קשר עם מעורבים בפרשה למשך ששים יום ולא ייצא מהארץ למשך חצי שנה. סגנו של אוחיון נשלח למעצר בית של שמונה ימים.

עם כניסתו לדיון בבית המשפט, נראה אוחיון מבוהל ואמר כי "יש כאן לא מעט אי הבנה, בעיר הזו קיימים הרבה אנשים שרוצים את הכיסא שלי וזו הסיבה שאני יושב פה. בעבר כבר אמרו שהטרדתי בחורה וכולם יודעים איך זה נגמר. אני בטוח שגם הפעם זה ייגמר באותה הצורה".

סניגורו, עו"ד ציון אמיר, אמר היום לאחר הדיון כי אוחיון "כופר בחשדות המיוחסים לו". לדבריו, "הוא נחקר לגבי אנשים ושמות שונים והוא מכחיש כל קשר פסול או מושחת לאנשים האלה".

אוחיון דרש בעבר את התפטרותו של סגנו דאז, סיני גלבוע, בשל ממצאי מבקר המדינה שקבע כי זה קידם פרויקט בנייה של חברת דן תמורת מיליונים, וניצל את מעמדו הציבורי והשפעתו לקידום עסקיו הפרטיים.

אוחיון נבחר לראשות העיר ב-1998 וכעת הוא בימי הקדנציה השלישית שלו בתפקיד. לפני כן שימש כמנהל מחלקת נוער וספורט בעירייה במשך 10 שנים, וכמנהל אגף גנים ונוף במשך 11 שנים. במקביל, מכהן אוחיון כסגן יו"ר מרכז השלטון המקומי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ