17 שנות מאסר לצעיר שהורשע באונס קטינה

אומר בורדנובה, בן 21, הורשע בחטיפה ובאונס נערה בת 15 לפני כשנה בבאר שבע. הוא הודה במעשים במסגרת עסקת טיעון

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (שלישי) 17 שנות מאסר על אומר בורדנבה, צעיר בן 21 שחטף ואנס קטינה לפני כשנה בבית הקברות האנגלי בעיר. בורנבה הודה במעשים במסגרת עסקת טיעון.

האונס התרחש במאי 2010 לאחר שהנערה, אז עוד לא בת 16, יצאה ממסיבה בשכונת נאות לון בבאר שבע ועשתה את דרכה הביתה. המורשע, שחלף סמוך למתלוננת, אחז בה מאחור, סתם את פיה והורה לה לשתוק. בשלב מסוים הפיל הנאשם את המתלוננת ואמר לה: "תהיי בשקט, אני מהצבא. תשתקי או שאני אתן לך כדור בראש כי יש לי נשק...". המורשע הוביל את המתלוננת לבית הקברות האנגלי בעיר תוך שהוא מאיים עליה ועל משפחתה ושם ביצע בה את זממו.

הרכב השופטים הסבירו כי החליטו לגזור על המורשע 17 שנות מאסר למרות שאין לו עבר פלילי ובהתחשב ב"נסיבותיו האישיות של הנאשם ובכלל זה נסיבות חייו אשר אינן קלות, את העובדה כי הוא מבודד אף ממשפחתו וכן את הודאתו אשר חסכה את עדות המתלוננת וזמן שיפוטי".

עם זאת, הם ציינו כי "במקרה כמו זה שבפנינו, כאשר מדובר במסכת עבירות קשה, בשרשרת של מעשי אינוס ומעשי סדום אלימים ואכזריים, תוך פגיעה אנושה בגופה, בנפשה ובכבודה של המתלוננת, נסיבותיו האישיות של העבריין נסוגות אל מול הצורך והחובה בהשתת עונש שיהא בו לשקף ולהלום את ההוקעה, הגינוי והסלידה העמוקים ממעשיו הנפשעים של הנאשם, וכן את עיקרון הגמול".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ