חיים לוינסון

כ-70 רבנים בכירים מהציונות הדתית, בהם ראשי הנהלת איגוד ישיבות ההסדר, חתמו היום (חמישי) על עצומה נגד צו המעצר שהוצא לרבה של קרית ארבע, הרב דב ליאור.

בעצומה פונים הרבנים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשר המשפטים, יעקב נאמן, ומוחים על צו המעצר שהוציאו משטרת ישראל והפרקליטות לרב ליאור, בשל סירובו להתייצב לחקירה בנוגע לתמיכתו בספר "תורת המלך".

הרב ליאור בעצרת התמיכה בו בקרית ארבע. תצלום: תומר אפלבאום

בעצומה נכתב כי מדובר ב"ביזיון לתורה ולומדיה, ניסיון לבלום את חופש הביטוי של הרבנים באמצעים חמורים בלתי מקובלים ואנטי דמוקרטיים אשר מעולם לא ננקטו כנגד אנשי רוח מהשמאל למרות ביטויים קיצוניים ביותר נגד המדינה ואזרחיה".

עוד קראו הרבנים לשר המשפטים ולראש הממשלה לפעול מיידית ל"ביטול הצו המבזה הזה". במקביל קראו הרבנים גם לחברי הכנסת, שרי הממשלה ונציגי הציבור "לפעול בכל כוחם לביטול הרעה הזאת". לסיום המכתב מדגישים הרבנים כי אין בחתימה על עצומה זו משום הסכמה לספר "תורת המלך", העוסק במצבים הלכתיים בהם מותר לכאורה להרוג גויים.

הרב שלמה רוזנפלד, מראשי הנהלת איגוד ישיבות ההסדר וראש ישיבת ההסדר "שדמות נריה", אמר כי "אנו מאמינים שיש כאן פגיעה בכבוד התורה וחכמיה וניסיון לסתימת פיות. בניגוד למגזרים אחרים בהם הדברים נעשים במתינות ובשם 'חופש דעות', כלפי הרבנים נוקטים צעדים חמורים כאשר זה לא מסתדר עם דעתו של מישהו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ