ביהמ"ש הרשיע את עדי בניטה ברצח טלי אברמוביץ'

בניטה בת ה-24 הורשעה כי רצחה ב-2008 את אברמוביץ' שהיתה חברתה, בדירתה בבני ברק לאחר שחשדה בה כי היא מקיימת קשר עם ידיד שלה

עפרה אידלמן
הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
הארץ
שירות ""

עדי בניטה, בת 24 מירושלים, הורשעה היום (חמישי) בבית המשפט המחוזי בתל אביב ברצח חברתה טלי אברמוביץ' בדצמבר 2008. על פי האישום, רצחה בניטה את אברמוביץ' בדקירות סכין בבני ברק, זמן קצר לאחר שנודע לה כי היא נכנסה להריון.

על פי כתב האישום, בניטה חשדה כי אברמוביץ' החלה לקיים קשר עם ידיד קרוב שלה והיא הגיעה לדירתה ב-24 בדצמבר כדי להתעמת איתה על כך. סמוך לחצות היא עזבה את הדירה, אך חזרה אליה למחרת בשש בבוקר מצוידת בסכין. אמה של אברמוביץ' פתחה לה את הדלת והתירה לה להיכנס לדירה לאחר שבניטה סיפרה לה כי היא שכחה משהו בדירה.

עדי בניטה בביהמ"ש. תצלום: מוטי קמחי

לאחר שהאם עזבה את הדירה, בניטה נכנסה אל חדרה של אברמוביץ' שישנה באותה עת. היא דקרה אותה בסכין בפניה, בצווארה, בבטנה ובזרועה. אברמוביץ' ניסתה להיאבק אך ללא הועיל. לפי כתב האישום בניטה עזבה את הנרצחת בדירה ולאחר מכן התקשרה למוקד המשטרה והתוודתה על מעשיה. על בגדיה נמצאו כתמי הדם של חברתה.

ההגנה במשפטה של בניטה הגישה במהלך המשפט חוות דעת שעל פיה בניטה במצב פסיכוטי פעיל ברמה גבוהה של אובדנות. אולם בית המשפט קיבל את קביעתו של מומחה מטעם התביעה שקבע כי היא כשירה לעמוד למשפט.

הרכב השופטים, אורי שהם, מרים סוקולוב ויהודית שבח כתבו בהכרעת הדין כי "התנהגותה של הנאשמת במהלך האירוע מעידה על הלך רוח קר ומחושב, גם אם אין בכך משום ראיה חותכת לגבי מצבה הנפשי. על רקע חשדותיה, כי המנוחה ויניב אברג'יל מדברים מאחורי גבה, וכי המנוחה מעבירה ליניב אינפורמציה מסוימת עליה, ביקשה הנאשמת להתעמת עם המנוחה, ולהציג בפניה את מלוא טענותיה".

על כך שבניטה הלכה ורכשה סכין ואז שבה לבית חברתה בטענה ששכחה את תעודת הזהות שלה כתבו השופטים: "התנהגות מחושבת ומתוכננת זו, יש בה כדי לשמש אינדיקציה מסוימת, גם אם לא ראיה מובהקת, לכך שהנאשמת לא נקלעה למצב פסיכוטי במועד ביצוע העבירה, ואף לא הייתה חסרת יכולת של ממש להימנע מעשייתו של המעשה הנורא".

השופטים כתבו כי "הנאשמת הציגה בחקירותיה ובשיחותיה עם הפסיכיאטרים מניע ברור לביצוע הרצח. היא הגיעה לביתה של המנוחה במטרה ברורה להתעמת עימה, ולברר את השאלה, האם יש אמת בחשדותיה, כי היא ויניב אברג'יל משוחחים אודותיה מאחורי גבה, וכי המנוחה מעבירה מידע עליה ליניב".

מאחר שעובדות האירוע לא היו שנויות במחלוקת בין הצדדים, המשפט התרכז בשאלת שפיותה של בניטה. על כך כתבו השופטים כי "לאחר שעיינו בחומר הרפואי, בחוות הדעת הפסיכיאטריות ונתנו דעתנו לעדויות המומחים בבית המשפט, הגענו למסקנה ברורה, כי יש להעדיף את עמדתם של מומחי התביעה על פני חוות דעתם של מומחי ההגנה". על מצבה הנפשי של בניטה כתבו: "הננו קובעים, מעבר לכל ספק סביר, כי הנאשמת אינה לוקה במחלת נפש מסוג כלשהו".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ