המדינה דורשת מאסר עולם לרוצחי שקד שלחוב

פרקליטם של מישל ז'אנו וישראל גנות טען כי "הפרקליטות איבדה את העשתונות כדי לרצות את הלינץ' הציבורי"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

פרקליטות המדינה דרשה היום (שני) מבית המשפט המחוזי בבאר שבע להטיל מאסר עולם על מישל ז'אנו וישראל גנות, שהורשעו ברצח הנערה שקד שלחוב ב-2003. כמו כן, ביקשה הפרקליטות לגזור על השניים 20 שנות מאסר נוספות, בגין פציעתם של שני בני אדם, בעת הרצח. עוד נטען כי יש לחייב את ז'אנו וגנות לשלם לכל אחד מבני משפחתה של שלחוב - הוריה ושני אחיה - פיצויים מירביים בסך 258 אלף שקלים.

פרקליטם של ז'אנו וגנות, עו"ד אבי חימי, אמר בתגובה לדרישת הפרקליטות כי "התיק מגלם טרגיה גדולה, אבל הפרקליטות איבדה את העשתונות והכל כדי לרצות את הלינץ הציבורי". הוא הוסיף כי הוא מקווה שבית המשפט העליון ישוב וידון בתיק ושזיכויים של השניים ישוב על כנו.

גנון וז'אנו בבית המשפט ב-2004. תצלום: אלברטו דנקברג

בית המשפט העליון ביטל בדצמבר האחרון את זיכויים של ז'אנו וגנות, שנפסק בבית המשפט המחוזי בבאר שבע כשנה קודם לכן. עיקר הדיון בערעור בבית המשפט העליון עסק בחקירתו של ירון סנקר, ששימש עד תביעה מרכזי נגד ז'אנו וגנון. בחקירתו הפליל סנקר את השניים, אולם כשהגיע יומו להתייצב על דוכן העדים, שתק, סירב לענות על שאלות שהופנו אליו ולא חזר על הדברים שמסר בחקירתו.

השופט אדמונד לוי קבע כי לא ניתן להמעיט בערכן של הודאותיו המפלילות של סנקר נגד השניים, למרות הקשיים שמתעוררים. "ההודעות המפלילות שנמסרו מפיו זוכות לתמיכה בראיות נוספות לכך שברקע הדברים התנהל סכסוך כנופיות מר שהשניים היו מעורבים בו. אולם מעל הכל", קבע לוי, "איכון טלפונים ופלט השיחות, הצליחו לקשור את השניים ישירות לעבר הרכב שבו נסעו שקד וחברתה".

שלחוב, תלמידה מאשקלון שהיתה בת 16 במותה, נורתה למוות ב-20 ביולי 2003 לאחר שנקלעה לזירת חיסול בין עבריינים. באותו לילה אסף את שלחוב ואת חברתה צעיר שהכירו, יניב רווח, במכוניתו מסוג סוזוקי לבנה. בצומת הרחובות בגין ורבין באשקלון עקף אותם כלי רכב וירה לעברם. שלחוב נהרגה מהירי, ושני הנוסעים האחרים נפצעו. הרצח הכה בתדהמה את הציבור ואת המשטרה, משום ששלחוב היתה הנרצחת הראשונה במלחמת כנופיות הפשע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ