יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

כתב אישום הוגש בשבוע שעבר נגד מנהל הקנטינה בכלא איילון, אורון גמליאל. גמליאל ואסיר שעבד עמו, אילן זוארץ, נאשמים שהבריחו סמים ואלכוהול לכלא ומכרו אותם לאסירים.

בחודשים האחרונים הבינו בשב"ס שלכלא איילון ברמלה מגיעים סמים בכמות גדולה. הסוהרים והנהלת בית הסוהר ביצעו סריקות בתאים וחיפשו בבית הכלא כדי להבין מהיכן מגיעים הסמים. רק בקנטינה, היכן שהאסירים קונים את מרכולתם מדי יום, לא חיפשו הסוהרים. ממידע מודיעיני שהגיע לאנשי הכלא התברר שבקנטינה של כלא איילון חוץ מחלב, נקניק וקולה אפשר לקנות גם סמים, אלכוהול וביגוד חם. ביום חמישי שעבר הוגש כתב אישום נגד מנהל הקנטינה שעם אסיר נוסף ניהל רשת של הברחת סמים ואלכוהול לכלא.

אורון גמליאל, בן 30 מאזור השפלה, עבד מאז יוני 2009 כמנהל הקנטינה. כחלק משיקום האסירים בבתי הסוהר, החל בנובמבר 2010 לעבוד יחד עם גמליאל האסיר אילן זוארץ שמרצה מאסר עולם על רצח שרה דוד בשנת 2004. זוארץ ניצל את העובדה שגמליאל יוצא לביתו מדי יום, ודאג להפגיש אותו עם אנשים שיספקו עבורם את הסחורה לאסירים.

תחילה הכניסו השניים פרטי לבוש אסורים כמו חולצות, שעונים, נעליים, תרופות ומוצרי טיפוח שונים. בנו של זוארץ וחבר נוסף סיפקו את הסחורה. גמליאל היה אוסף את הפריטים יום קודם ומכניס אותם לבית הכלא בתיקים בתוך רכבו. גמליאל לבש את הפריטים ואז היה מעביר אותם לזוארץ. עבור חולצה שהכניס גמליאל לבית הסוהר הוא היה מרוויח 500 שקלים.

באחד הימים של חודש נובמבר הודיע זוארץ לגמליאל שבנו יעביר לו מספר בקבוקי מים מינרליים שמכילים אלכוהול. בסוף חודש דצמבר הציע זוארץ לגמליאל להתחיל להכניס גם סמים לכלא. גמליאל חשש תחילה אולם זוארץ הבהיר לו שחבר שלו יחכה בחוץ ויעביר לו ארבע אצבעות סם תמורתן ירוויח גמליאל 4,000 שקלים. בסוף ינואר 2011 נפגש גמליאל עם ספק הסמים של זוארץ מחוץ לכותלי הכלא וזה העביר לגמליאל אלכוהול, הרואין, קוקאין וסמים נוספים בכמויות גדולות. גמליאל הכניס את כל הסחורה בתוך כפפות גומי שאותן הסתיר מתחת לחולצתו.

ביחידה המרכזית של מחוז מרכז ושירות בתי הסוהר פתחו בחקירה סמויה נגד השניים. הם נעצרו וביום חמישי שעבר הוגשו נגדם כתבי אישום בעבירות של סחר בסמים, מתן שוחד וקשירת קשר לפשע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ