העבריין עמיר מולנר יזכה לביקור שבועי של רב הכלא, למרות שהוא שוהה בהפרדה

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, בהסכמת שירות בתי הסוהר, הורה אתמול לאפשר לעבריין עמיר מולנר ביקור שבועי של רב הכלא למשך שעתיים. בית המשפט ביקש מהשב"ס לבחון את בקשתו של מולנר לפצל את הביקור לשני ביקורים של שעה בשבוע. מולנר מרצה עונש של 32 חודשי מאסר בגין עבירות נשק, ומוחזק בהפרדה בכלא השרון.

עורך דינו של מולנר, אייל לביא, אמר ל"הארץ" כי מאחר שמולנר מוחזק בהפרדה בכלא, נמנעה ממנו עד כה הזכות לקבל שירותי דת, וכי בקשה שהגיש לפני כן לשב"ס בנושא - נדחתה. בעתירה שהגיש לבית המשפט טען מולנר כי למעשה נענש פעמיים: "מלבד הקושי בעצם השהות בהפרדה, נמנעת ממני הזכות לקבלת שירותי דת".

מולנר הציע לשירות בתי הסוהר לאפשר לו להיפגש עם רב מישיבת פוניבז' אם השב"ס לא מסוגל לספק לו ביקורים של רב הכלא. המדינה דחתה את בקשתו ומולנר טען כי סירובה מצביע על כך שמדובר "בהחלטה שרירותית, המפלה את העותר מאסירים אחרים ושאינה מידתית ובנסיבות אלו יש להורות על ביטולה".

בסופו של דבר, הסכים השב"ס לאפשר לו להיפגש פעם בשבוע למשך שעתיים עם רב הכלא, וההסכמה בין הצדדים עוגנה בהחלטת בית המשפט. לביא הסביר ל"הארץ" כי "מולנר לא חזר בתשובה. הוא היה אדם מסורתי ונשאר מסורתי, ורצה להעביר את הזמן בכלא בצורה יותר איכותית לנפש, מאחר שאין באגף ההפרדה אפשרות לחינוך, לשיקום ולתעסוקה, והקשר הטלפוני והביקורים מוגבלים".

מולנר מרצה עונש מאסר בגין הרשעתו בהחזקה ובנשיאה של נשק ותחמושת, בקשירת קשר לביצוע פשע ובעבירות נוספות. הוא נעצר ביחד עם אנשיו לאחר שנתפסו מחביאים אקדח ומשתיק קול וכדורים בתוך מיכל מים בחצר בית ברמת גן. הרשעתו התבססה על תיעוד ממצלמות האבטחה של הבית שנתפסו במקום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ