התגרש מאשתו בהודעת טקסט - ויפצה אותה בכמאה אלף שקלים

הגבר, תושב מזרח ירושלים, כתב לחמותו כי בתה מגורשת, "משום שאני התארסתי"

הארץ
כתב ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
כתב ""

מחיר שליחתו של מסרון טלפוני (הודעת SMS) לא עולה בדרך כלל על כמה עשרות אגורות, אבל עבור גבר מירושלים שהתגרש מאשתו דרך הטלפון הסלולרי, המחיר על הודעת הגירושין יהיה לא פחות ממאה אלף שקלים. זאת, בעקבות החלטת בית משפט לענייני משפחה בירושלים שהתקבלה היום (רביעי), לחייב את הגבר בתשלום פיצויים לגרושתו.

בני-הזוג, מוסלמים תושבי מזרח ירושלים, נישאו בשנת 2007. לאחר כמה חודשי נישואים עלו יחסיהם על שרטון, ובעקבות שורת ריבים ביניהם החליטה האשה, שהיתה באותו זמן בהריון, לעזוב את הבית ולחזור להתגורר עם משפחתה. האשה ילדה את בתם המשותפת בזמן שהתגוררה אצל משפחתה, והגבר מעולם לא פגש את הבת.

באפריל 2008, לאחר נתק של כמעט שנה בין בני הזוג, שלח הגבר מסרון לאמה של האשה, בנוסח הבא: "עם כל הצער, בתך גרושה משום שאני התארסתי. תודה". בני הזוג לא פתחו בהליך גירושין, אך הגבר התארס לאשה אחרת והחליט לגרש את אשתו הראשונה. האשה הגישה תביעת מזונות לבית הדין השרעי בירושלים, שקבע כי המסרון הטלפוני יוצר מצב של גירושין בפועל על פי ההלכה האיסלאמית.

לאחר פסיקת בית הדין השרעי החליטה האשה לתבוע את בעלה לשעבר, בטענה כי נגרם לה נזק כספי בשל הגירושין ונזק נפשי וחברתי עקב האופן בו נודע לה על החלטת בעלה להתגרש ממנה. הנתבע טען כי שליחת המסרון לא נעשתה על מנת לגרש את אשתו אלא על מנת לגרום לחמותו לחדול מלהתערב בחייו האישיים.

השופט דניאל טפרברג מבית המשפט לענייני משפחה בירושלים, קבע כי אשה שגורשה מבעלה בעל כורחה זכאית לתבוע פיצויים, וכי גירושין באמצעות מסרון טלפוני עונים על הגדרה זו. בשל כך חייב השופט את הגבר לשלם לגרושתו פיצויים על סך 95 אלף שקלים, ועוד חמשת אלפים שקלים בעבור הוצאות משפט.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ