עוזרו של אדמונד לוי נבחר לשופט שלום בתל אביב

בין 15 השופטים החדשים שנבחרו: עו"ד דורי ספיבק, פעיל מרכזי בקהילה ההומו-לסבית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאחר שבדיון הקודם של הוועדה לבחירת שופטים, נדחתה מועמדותו, הצליח שלשום עו"ד גיא הימן - עוזרו המשפטי של שופט בית המשפט העליון, אדמונד לוי - להיבחר לשופט שלום בתל אביב. לצדו של הימן נבחרו 14 שופטים נוספים ובהם: עו"ד דורי ספיבק, פעיל מרכזי בהקהילה ההומו-לסבית, וכן עו"ד טובה פרי, מי שהיתה התובעת שהרשיעה את פרנסואה אבוטבול ברצח הנער רענן לוי.

בחירתו של עו"ד הימן, בעידודו של השופט לוי, עוררה התמרמרות בקרב כמה חברים בוועדה. נטען כי בעוד שופטי בית המשפט העליון יכולים להציג מועמדים מקרב מקורביהם, הרי שחברי ועדה אחרים, נציגי לשכת עורכי הדין והפוליטיקאים, מנועים לעשות זאת ביחס למקורביהם. אישור מועמדותו של הימן התאפשר כעת בזכות הסכמה לפיה יתקיים בקרוב דיון בוועדה בשאלה העקרונית.

בישיבה הקודמת של הוועדה, בחודש נובמבר האחרון, ביקר עו"ד פיני מרינסקי, אחד מנציגי לשכת עורכי הדין בוועדה, את החלטתו של השופט אדמונד לוי להציע את הימן לשופט, וטען כי מעצם הצגת מועמדותו של הימן, נגוע לוי בניגוד עניינים פסול. בין השניים התפתח ויכוח נוקב, במהלכו הגדיר לוי את דבריו של מרינסקי כ"דברי הבל", אולם התנצל על כך מאוחר יותר. יצוין כי המכון להשתלמות שופטים, שעורך מבדקי התאמה למועמדים לשיפוט, מצא כי הימן עדיין לא בשל לתפקיד שיפוטי.

עו"ד דורי ספיבק - שמכהן כסגן מנהלת הקליניקות המשפטיות באוניברסיטת תל אביב ואחד הפעילים הבולטים בקהילה ההומו-לסבית - נבחר לשיפוט בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. ספיבק, הומוסקסואל מוצהר - שימש בעבר יו"ר האגודה לזכויות האזרח והיועץ המשפטי של אגודת ההומואים והלסביות. כמו כן, בעבר זכה ספיבק באות יקיר הקהילה ההומו-לסבית.

היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח, עו"ד דן יקיר, בירך בסוף השבוע על בחירתו של ספיבק, כחבר אישי וכחבר לדרך. "זו נקודת אור שבתקופה, בה ארגוני זכויות האדם מצויים תחת מתקפה חריפה, פעיל מרכזי בקהילת זכויות האדם ובקהילת ההומואים והלסביות - ומי שהיה יו"ר האגודה לזכויות האזרח - מתמנה לשיפוט", אמר יקיר.

עו"ד טובה פרי, ששימשה עד השנה שעברה פרקליטה בכירה בפרקליטות מחוז מרכז, ובין היתר, התובעת שהרשיעה את פרנסואה אבוטבול ברצח הנער רענן לוי, נבחרה כשופטת בית המשפט לנוער. במהלך המשפט אובטחה פרי מחשש לחייה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ