המלצה: להדיח את השוטרים שלא טיפלו בתלונת הנרצחת מרמלה

ועדה פנימית שבחנה את התנהלות המשטרה בפרשת רצח הצעירה אלאא דאהר לפני כחודש ברמלה, מצאה כשלים חמורים בטיפול במקרה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ועדה פנימית שבחנה את התנהלות המשטרה בפרשת רצח הצעירה אלאא דאהר לפני כחודש ברמלה, מצאה כשלים חמורים בטיפול במקרה והמליצה להדיח את קציני החקירות שהתרשלו בטיפול בתלונה שהגישה.

דאהר (19), התלוננה במשטרת חיפה במאי 2010 כי תושב רמלה בן 24, בשם חסן אבו גאנם, מאיים עליה באופן קבוע והיא חוששת לחייה. לפני כחודש באה דאהר, שלמדה רפואת שיניים במולדובה, לבקר את קרוביה בישראל. ביום הרצח נסעה אל בית אחותה בכפר ג'ואריש. כשהמונית בה נסעה עצרה באחד הרמזורים ברחוב ביאליק ברמלה, נצמד אדם רעול פנים לחלון המכונית וירה כמה כדורים בפלג גופה העליון. היא פונתה לבית החולים אסף הרופא ושם נקבע מותה. במסגרת חקירת האירוע אותרה תלונתה של דאהר מחודש מאי ולפיה אבו גאנם איים כי יפגע בה אם לא תישאר עמו בארץ. המשטרה עצרה את אבו גאנם בחשד להזמנת הרצח. הוא שוחרר מאוחר יותר, לאחר שהחקירה הגיעה למבוי סתום, ואדם אחר נעצר בחשד ששימש שכיר חרב בפרשה.

מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו, הורה לאגף חקירות ומודיעין לבדוק מדוע לא טופלה תלונתה של דאהר כראוי. הבדיקה העלתה כי התלונה הועברה ממשטרת חיפה למשטרת רמלה, מבלי שאיש טיפל בה. במשטרת רמלה קיבל לידיו את התיק קצין חקירות, שהחליט לסגור אותו מטעמי "חוסר עניין לציבור". בעקבות הממצאים, הורה ראש אגף חקירות ומודיעין, ניצב יואב סגלוביץ', להקים ועדת בדיקה.

בימים האחרונים הגישה הוועדה את מסקנותיה, בהן המלצה להדיח את שני קציני החקירות בדרגת רב-פקד מתחנת רמלה ותחנת חיפה שקיבלו את התלונה. מהמשטרה נמסר בתגובה: "המלצות הקצין הבודק טרם אושרו".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ