נפתח שלב הטיעונים לעונש במשפט משה קצב

המדינה תבקש לגזור על קצב מאסר משמעותי, ההגנה תבקש להקל בעונשו בשל הסיקור התקשורתי הנרחב של הפרשה. הדיון התקיים בדלתיים סגורות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נשיא המדינה לשעבר משה קצב הגיע הבוקר (שלישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב, שם התקיים היום שלב הטיעונים לעונש במשפטו. קצב הגיע מלווה בבנו ובאחיו, לאחר תפילת בוקר שקיים בביתו בקרית מלאכי עם מספר חברים.

המדינה תבקש לגזור על קצב עונש מאסר משמעותי, אך ככל הנראה לא תנקוב בתקופת המאסר המבוקשת. ההגנה אינה מתכוונת להציג עדי אופי בפני בית המשפט, אך תבקש להקל בעונשו בשל הסיקור התקשורתי הנרחב של הפרשה והסבל שכבר נגרם לו.

קצב בדרכו לבית המשפט, הבוקר. תצלום: אלי הרשקוביץ

אתמול דנו שופטי בית המשפט העליון בערעור שהגישו כמה כלי תקשורת בבקשתם לפתוח את הדיון לסיקור תקשורתי. השופטים דחו את הבקשה וקבעו שהדיון יתקיים בדלתיים סגורות, אך קבעו כי בית המשפט יוציא פרוטוקול מקוצר בתום הדיונים.

בדיון אמר סנגורו של קצב, עו"ד אבי לביא, כי אם יובא עד אופי יהיה זה אחד מבני משפחת קצב. גם קצב עצמו לא אמור לדבר מול השופטים. ההגנה תבקש מבית המשפט להקל בעונשו של קצב בשל טיעון של הגנה מן הצדק, וכבר בהכרעת הדין אמרו השופטים כי ייתכן שיתחשבו בטיעון במתן העונש.

קצב הורשע לפני כחודשיים בשתי עבירות אינוס, במעשה מגונה בכוח ובהטרדה מינית, בביצוע מעשה מגונה ובשיבוש הליכי משפט. העונש הקבוע בחוק על אונס הוא 16 שנות מאסר, אך להערכת משפטנים ועל פי תקדימי עבר יש סיכוי סביר שבית המשפט יסתפק בעונש של מספר שנות מאסר. אתר המאגר המשפטי נבו ערך אתמול סקירת פסקי דין בעבירות דומות, שעולה ממנה כי ממוצע העונשים בעבירות דומות הוא שמונה שנים.

קצב ביציאתו מבית המשפט, היום. תצלום: מוטי קמחי

לפני שבוע נפגשו סנגוריו של קצב עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לשכנעו להקל בעונש. הם ביקשו להגיע למעין סיכום, לפיו התביעה תסכים להקלה בעונש ובתמורה תסכים ההגנה מראש להימנע מערעור. הם גם ביקשו לעכב את ביצוע גזר הדין, לאחר שיינתן. וינשטיין דחה את ההצעה והודיע כי עמדתו לגבי עיכוב ביצוע העונש תיקבע לאחר גזר הדין.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ