הקטין שדקר למוות ערבי בירושלים יואשם ברצח - ולא בהריגה

שאר המעורבים יואשמו בגרימת חבלה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

הנער שדקר למוות את חוסאם רווידי לפני שבועיים יואשם ברצח ולא בהריגה כפי שהמליצה המשטרה. הנער ושלושה מחבריו נעצרו בחשד שתקפו את חוסאם רווידי, בן 24, תושב כפר עקב שבצפון ירושלים ואת חברו ביום שישי לפני שבועיים, לאחר שנתקלו בהם במרכז העיר.

שלשום התירה המשטרה לפרסם את החקירה, שבמסגרתה נעצרו הארבעה, שניים תושבי ירושלים ושניים תושבי התנחלויות, כולם קטינים. מהחקירה עולה כי הארבעה החלו להקניט ולקלל את רווידי ואת חברו ואז תקפו אותם. בקטטה שלף אחד מהם תער וחתך את רווידי בצווארו. הוא נפגע בעורק הצוואר ומת בתוך זמן קצר.

במשטרה אמרו כי המניע לתקיפה היה לאומני אך החשוד המרכזי, שהצטרף לקטטה לאחר שהחלה, לא בהכרח היה מודע לזהות הקורבן. במשטרה גם הניחו כי החשוד לא תכנן את הרצח ולכן קבעו כי מדובר בהריגה וחשבו להאשים את כל הארבעה בסעיף הריגה. אולם אתמול מסרה פרקליטות מחוז ירושלים הצהרת תובע לבית המשפט המחוזי בעיר. על פי ההצהרה, יואשם החשוד המרכזי ברצח ושלושת האחרים יואשמו בגרימת חבלה חמורה בלבד.

הארבעה נותרו במעצר וביום ראשון יוגש נגדם כתב אישום. עו"ד אריאל עטרי, המייצג את אחד הנערים, בירך על החלטת הפרקליטות ואמר כי הוא שמח שהחליטה להימנע מאישום ההריגה כלפי כל הארבעה.

אתמול פנה יריב אופנהיימר, מזכ"ל שלום עכשיו, לפרקליט המדינה משה לדור, בדרישה לשקול את ההחלטה מחדש. "לפני כשנה וחצי רעדה הארץ כאשר צעירים חמומי מוח הקניטו את תושב תל אביב, אריק קרפ, בחוף תל ברוך ובתגרה שהתפתחה בינם לבין הקורבן נפגע קרפ ממכות קשות ומת מפצעיו. במקרה חמור זה, שפרטיו דומים מאוד לפרטי הרצח של רווידי, לא היססה הפרקליטות להאשים שלושה מהתוקפים באשמת רצח", כתב.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ