וינשטיין שוב דחה את ההכרעה בתיק נגד ליברמן

אהרונוביץ: לא אופתע אם ליברמן יזוכה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ, אמר בסוף השבוע כי אינו שולל את האפשרות שההליך המשפטי נגד שר החוץ, חבר מפלגתו אביגדור ליברמן, יסתיים בזיכוי.

"אני לא אפול מהכיסא אם הוא ייצא זכאי", אמר השר הממונה על המשטרה באירוע שבתרבות בבאר שבע. עוד אמר אהרונוביץ כי ליברמן עובר עינוי דין במשך שנים רבות, ציין כי יש לקצר את הזמן הזה והוסיף כי ליברמן "בהחלט יכול להנהיג את מדינת ישראל".

לדברי אהרונוביץ, גם אם בסופו של דבר ליברמן ימצא את מקומו מחוץ למערכת הפוליטית, מפלגתו ישראל ביתנו תמשיך לשמור על מקומה במפה הפוליטית בישראל. "קשה לי לראות את המפלגה בלי ליברמן, אך יש מצב שהוא יהיה מחוץ לה והיא תישאר מפלגה בולטת", אמר השר.

בתוך כך נודע כי ההכרעה בתיק נגד ליברמן צפויה להתעכב, למרות שההערכה היתה כי הכרעת היועץ המשפטי, יהודה וינשטיין, תתקבל עד סוף החודש. הסיבה: טרם הושלמו הדיונים עד להכרעה בתיק.

בינואר כתב עוזרו הבכיר של וינשטיין, עו"ד רז נזרי, לתנועת "אומץ" שפנתה אליו בעניין, כי "הערכתנו וכוונתנו היא שההחלטה בעניין תיק ליברמן תתקבל עד סוף חודש פברואר". נזרי כתב אז כי וינשטיין התכוון לסיים את תהליך קבלת ההחלטה בתיק ליברמן עד סוף השנה האזרחית הקודמת, ואף נקבעו לשם כך ישיבות מרוכזות למשך שלושה ימים רצופים, אלא ששביתת הפרקליטים הביאה לביטול הישיבות שנקבעו.

בשבועות האחרונים קיים וינשטיין סדרת ישיבות מרוכזות רבות משתתפים, בהם לקחו חלק בכירי פרקליטות, ובימים הקרובים צפויות להתקיים ישיבות נוספות בסופן תתקבל החלטה על ידו. במשרד המשפטים סירבו להשיב לשאלת "הארץ" מתי תתקבל החלטה בתיק. על פי ההערכות, וינשטיין יאמץ את עמדת רוב בכירי הפרקליטות כי אין תשתית ראייתית מספקת להעמיד לדין את ליברמן באשמת שוחד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ