הקטין שדקר למוות את חוסאם רוואדי בירושלים יואשם בהריגה בלבד

חוסאם רוואדי הותקף במרכז י-ם על ידי 4 קטינים שהכו אותו תוך קריאת "מוות לערבים". על פי האישום, הם ניסו להעלים ראיות

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

בכתב האישום שהגישה הבוקר (ראשון) פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי בעיר מואשם החשוד המרכזי, ששיסף את צווארו של חוסאם רוואדי, בעבירת הריגה בלבד. שלושת חבריו של הנאשם המרכזי, שהשתתפו בהכאתו של רוואדי וחברו, מואשמים בעבירת תקיפה בנסיבות מחמירות.

על פי כתב האישום, ארבעת הקטינים הנאשמים, תושבי ירושלים, איתמר ובית אל, בגילאי 16-17, בילו במרכז ירושלים ביום שישי לפני כשבועיים, כאשר הם שמעו את רוואדי וחברו, מוראד ג'ולאני, משוחחים בניהם בערבית. הנאשמים נגשו אליהם והחלו לקלל אותם ולקרא לעברם קריאות גזעניות. בין היתר "ערבים מניאקים" ו-"מוות לערבים". לאחר מכן החל אחד הנאשמים לתקוף את רוואדי. בשלב מסויים שלף הנאשם המרכזי תער ספרים וחתך את רוואדי מאוזנו השמאלית, דרך הלחי ועד לצוואר. רוואדי נפצע באורח אנוש. הנאשם המרכזי המשיך ותקף בסכין גם את ג'ולאני וגרם לחתך בצווארו.

אחד החשודים. תצלום: אמיל סלמן

על פי כתב האישום, "לאחר מכן המשיכו הנאשמים להכות את המנוח ואת חברו באגרופים ובבעיטות בכל חלקי גופם, תוך שהם קוראים קריאות וקללות בעלות אופי גזעני. המותקפים ניסו לברוח בעוד הנאשם ששלף את התער רדף אחרי המנוח כדי להכותו. במהלך המנוסה התמוטט המנוח, והתקשר למשטרה להזעיק עזרה. כשראה הנאשם כי המנוח התמוטט, הוא נמלט מהמקום. בעקבות הדקירה פונה המנוח לבית החולים ומת מפצעיו".

הנאשמים ברחו לבית של חברם בסמוך למקום ובעוד אחד הנאשמים חובש את ידיו של הנאשם שמרכזי שנחתך מהסכין, חזרו שני נאשמים אחרים בחזרה אל זירת האירוע כדי להעלים ראיות. השניים מצאו את התער וגם את משקפיו של ג'ואלני ולקחו אותם מהזירה. שוטרים שהגיעו למקום תפסו את שני הנאשמים, הם ניסו להשליך את התער ואת המשקפיים מתחת לניידת המשטרה כדי שלא ימצאו.

החלטת הפרקליטות תואמת להמלצת המשטרה בעניין אך היא סותרת הודעה קודמת שמסרה המשטרה לבית המשפט ביום חמישי. אז הצהיר התובע המשטרתי כי יש כוונה להאשים את החשוד המרכזי בעבירת רצח ואילו שלושת הנאשמים האחרים היו אמורים להיות מואשמים בגרימת חבלה חמורה. כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רבקה אלקובי מפרקליטות מחוזי ירושלים היום, מייחס לנאשם המרכזי עבירות של הריגה וחבלה בכוונה מחמירה. שלושת הנערים האחרים מואשמים בעבירות של תקיפה הגורמת לחבלה ממשית בנסיבות מחמירות ושיבוש הליכי משפט.

מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר, הביע זעם על החלטת הפרקליטות. כבר בשבוע שעבר בעקבות המלצת המשטרה להסתפק באישום בהריגה כתב אופנהיימר לפרקליט המדינה, משה לדור: "כפי שבוודאי זכור לך, לפני כשנה וחצי רעדה הארץ כאשר מספר צעירים חמומי מוח הקניטו את תושב תל אביב, לאוניד אריק קרפ, בחוף תל ברוך בת"א, ובתגרה שהתפתחה בינם לבין הקורבן נפגע קארפ ממכות קשות ונפטר מפצעיו (...) במקרה חמור זה, שפרטיו דומים מאוד לפרטי הירצחו של חוסאם, לא היססה הפרקליטות להאשים שלושה מהתוקפים באשמת רצח", כתב אופנהיימר, "מקרה רציחתו של חוסאם רוודי חמור אף יותר, וזאת בשל העובדה כי מאחורי ההתנפלות על הצעיר הערבי עמד מניע אידיאולוגי ושטני של שנאת ערבים על רקע גזעני, תופעה אשר הפכה בשנים האחרונות למכת מדינה והביאה לא אחת לנפגעים בנפש".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ