נעצר רונן בר שירה בחשד שגנב מהמטה להשבת גלעד שליט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), עצרו אתמול את רונן בר שירה, בחשד ששלשל לכיסו כספים מהתרומות שגייס למטה המאבק להשבת החייל החטוף גלעד שליט.

ביאח"ה נאספו ראיות הקושרות את בר שירה לחשדות המיוחסים לו, ובית משפט השלום בראשון לציון יתבקש הבוקר להאריך את מעצרו. על פי החשד, בר שירה גרף לכיסו כספים שגייס מגורמים שונים שהיו מוכנים לפתוח את הכיס למען פעולות שנועדו לסייע לשחרורו של שליט.

בר שירה עמד מאחורי גיוס הכספים למופע הקונצרט שהתקיים ביוני שעבר בפארק אשכול, שבו שרו וניגנו אמנים למען שליט. יואל מרשק, מראשי מטה המאבק לשחרור גלעד שליט, הביא באותו מופע לידיעתו של בר שירה את רצון המטה לקיים משט מול חופי עזה, במטרה לעורר את הציבור.

בר שירה התנדב לעזור בגיוס התרומות ופנה לכמה אנשי עסקים בכירים כדי שאלה יתרמו מכספם למען המשט. על פי החשד, הכספים הועברו לחשבונו של בר שירה. לפני קיום המשט החליטו הוריו של שליט לבטל אותו. מרגע הודעת הביטול ועד היום הכסף שנתרם למען המטרה לא הוחזר לתורמים ולא הגיע גם למטה המאבק לצרכים אחרים. בר שירה ריצה בעבר עונש מאסר על הונאה של חברות ואנשי עסקים. לטענת מרשק, הוא לא ידע על עברו של בר שירה, ומרגע שהבין שנפל קורבן החליט להעביר את המידע לגביו לגורמים הרלוונטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ