גזר דינו של הנשיא לשעבר קצב יידחה בשבועיים

"מטעמי בית המשפט"

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את מועד גזר דינו של הנשיא לשעבר, משה קצב, בשבועיים והודיע אתמול כי יגזור את דינו ב-22 במארס. גזר הדין היה אמור להינתן במקור ב-8 במארס, יום האשה הבינלאומי. דוברות בתי המשפט הודיעה אתמול כי גזר הדין נדחה "מטעמי בית המשפט".

בשבוע שעבר נערך דיון בטיעוני הצדדים לעונשו של קצב. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לגזור על קצב עונש מאסר ממושך, מאסר על תנאי, קנס ופיצוי משמעותי למתלוננות, ובנוסף ביקשה מבית המשפט לקבוע כי יש קלון במעשיו של קצב, בטענה שהמיט חרפה על מוסד הנשיאות. לבית המשפט הוגש תסקיר קורבן עבירה המתאר את הנזקים מהם סבלה המתלוננת המרכזית בכתב האישום, א' ממשרד התיירות, עקב מעשיו של קצב.

קצב מנגד, הגיש לבית המשפט מכתב שנכתב על ידי ילדיו, קטעי עיתונות ודיסקים המתעדים אירועים שנערכו לכבודו בתקופת כהונתו כנשיא המדינה - בהם נישאו נאומים שתיארו את פועלו הציבורי.

עורכי דינו ביקשו להימנע מלגזור עליו מאסר בפועל וביקשו מבית המשפט ענישה מקלה. קצב ויתר על זכותו לשאת דברים בפני בית המשפט - הזדמנות המאפשרת לנאשם בדרך כלל להביע חרטה על מעשיו.

בסוף דצמבר הורשע קצב בביצוע שני מעשי אונס ומעשה מגונה בכוח בא' ממשרד התיירות, בהטרדה מינית של ה' מבית הנשיא, במעשה מגונה ובהטרדה מינית של ל' בית הנשיא וכן בשיבוש הליכי משפט. הכרעת הדין התקבלה פה אחד על ידי השופטים ג'ורג' קרא, מרים סוקולוב ויהודית שבח.

בהכרעת הדין כתבו השופטים כי יראו בסיקור התקשורתי של פרשת קצב נימוק להקל בעונשו.

התובעים, עורכי הדין נסים מרום ורונית עמיאל הודיעו בדיון הטיעונים לעונש כי הם מסכימים שיש לראות בכך נימוק לקולא אם כי "באופן מדוד", והוסיפו כי אין לראות בנפילתו ממעמדו הרם נימוק להקל בעונשו לאור השוויון בפני החוק, העובדה שהשתמש בתפקידו לביצוע העבירות והחרפה שהמיט על מוסד הנשיאות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ