האוני' ביקשה לבדוק אם יש לפתוח מחדש את התיק הפלילי בפרשת פרופ' בן ארי

פרשת פרופ' בן ארי

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור קשתי
אור קשתי

האוניברסיטה העברית פנתה שלשום לפרקליטות מחוז ירושלים בבקשה לבדוק אם יש מקום לפתוח מחדש את התיק הפלילי בעניינו של פרופ' אייל בן-ארי מהמחלקה לסוציולוגיה. בשבוע שעבר הרשיע בית הדין המשמעתי של האוניברסיטה את פרופ' בן ארי כי קיים יחסים אינטימיים עם סטודנטיות, תוך ניצול יחסי מרות, והרחיק אותו מהאוניברסיטה למשך שנתיים.

פרופ' בן ארי הורשע, בין היתר, בניצול לרעה של מעמדו כשקיים יחסים אינטימיים עם אחת הסטודנטיות; ניצול לרעה של מעמדו כשהציע לשתיים מהסטודנטיות לחלוק חדר בעת ששהו בחו"ל; ופגיעה באמינותן המקצועית של שתיים מהסטודנטיות לאחר שהסכים להנחות אותן בעבודות דוקטורט על אף שהתקיימה ביניהם מערכת יחסים קרובה.

לאחר חקירה שנמשכה כשנה, החליטה הפרקליטות לסגור את התיק במשטרה נגד פרופ' בן-ארי, בשל חוסר ראיות והתיישנות. לפני כשנתיים נפתח נגדו הליך משמעתי פנימי באוניברסיטה. בעקבות סגירת התיק במשטרה, איתרה האוניברסיטה מתלוננות ושכנעה אותן להעיד בפני בית הדין המשמעתי.

מהאוניברסיטה נמסר כי "לאור העדויות שנגבו מהמתלוננות ושלא היו בידי המשטרה בזמנו, העבירה האוניברסיטה לפרקליטות את החלטת בית הדין המשמעתי, שכללה את תיאור העדויות והשתלשלות הדברים. האוניברסיטה תעביר למשטרה כל חומר שיסייע בידיה".

בתגובה להודעת האוניברסיטה העברית, אומרים מקורביו של פרופ' בן ארי כי "מדובר בצביעות ובניסיון מרושע לרמוס ולהתעלל בפרופ' בן ארי, שכן לכל היותר ניתן היה ליחס לו ניסיונות חיזור לפני 15 ו-9 שנים, בזמן שהכללים והחוקים התירו מעשים כאלו. אם מעשים כגון אלה אינם ראויים לדעת האוניברסיטה, הרי שיש להעמיד לדין מאות מרצים בישראל שהתאהבו בסטודנטיות, ניהלו עמן קשרים רומנטיים, ובחלק מהמקרים אף נישאו להן, ובכלל זה מרצים באוניברסיטה העברית עצמה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ