בית המשפט קבע: ענת אלימלך נרצחה ע"י בן זוגה דוד אפוטה

13 שנים לאחר שפרשת מותם המסתורית של הדוגמנית ובן זוגה דוד אפוטה הסעירה את המדינה, נקבע כי הוא זה שרצח את אלימלך

הארץ
ניר חסון
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
ניר חסון
שירות ""

שופט בית המשפט לענייני משפחה בירושלים, מנחם כהן, קבע היום (שלישי) כי דוד אפוטה הוא שרצח את ענת אלימלך לפני 13 שנים, ולאחר מכן התאבד. בכך הוא דחה את טענות משפחתו של אפוטה כי אלימלך היא זו שלחצה על ההדק. זאת ועוד, השופט קבע כי הימצאותו של האקדח בידה של אלימלך בזירה נובעת משיבוש הליך חקירה שביצע אחיו של אפוטה, יוסי, שהיה הראשון להגיע לדירת הרצח.

השופט נדרש לעניין הרצח בעקבות תביעה אזרחית שהגישו בני משפחת אלימלך נגד משפחת אפוטה בכדי לקבל את רכושה של אלימלך, שנותר בחלקו בידי משפחת אפוטה. "שלל הראיות אותן בחנתי לעיל, מעידות על מסקנה חד משמעית, אחת ויחידה, ולפיה המנוח הוא שנטל את חייה של המנוחה באמצעות ירייה אחת קטלנית בגופה, ולאחר מכן שם קץ לחייו שלו באמצעות שתי יריות בגופו", כתב השופט בפסק הדין.

כהן פירט את הראיות שהובילו אותו למסקנה הזו. ראשית, תנוחת המנוחים, רגלו של אפוטה נמצאה על גבי כתפה של אלימלך, כלומר שהוא חייב היה למות אחריה. בנוסף נמצאו על ידו של אפוטה ממצאים מבדיקת שרידי מתכת המעידים כי הוא זה שהחזיר באקדח. השופט גם מסתמך על עדויות שנשמעו לפיהן אפוטה אימץ דפוס התנהגות של "קנאות, אובססיביות ורכושנות", כדברי השופט, כלפי אלימלך. בני משפחת אלימלך גם הביאו עדויות לכך שאפוטה נהג באלימות כלפי בנות זוג קודמות שלו.

בדצמבר 97' נמצאו גופותיהם של בני הזוג בדירתו של אפוטה בירושלים - הוא נורה פעמיים והיא פעם אחת. ליד אלימלך היה מוטל אקדח. במשך שבועות סערה המדינה, והמשטרה קבעה בחקירתה כי הדוגמנית ירתה בבן זוגה. רק כחודש לאחר מכן נחשף כי זירת הרצח שובשה על ידי האח, וכי אפוטה הוא זה שירה בה והתאבד.

ב-2008 נפתח התיק מחדש בבית המשפט לענייני משפחה בירושלים לאחר שבני משפחתה של אלימלך הגישו תביעה נזיקית נגד יורשי העיזבון של דוד אפוטה: אשתו סמדר אפוטה, שממנה חי בנפרד במשך שש השנים שקדמו למותו, ושני ילדיו.

אסתי אהרונוביץ' | פרשת ענת אלימלך שוב בבית המשפט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ