נציב התלונות על השופטים יבדוק את נסיבות התאבדותו של השופט מוריס בן עטר

הנשיאה דורית ביניש אמנם הסיקה כי המערכת פעלה כשורה בטיפולה בעניינו של השופט בן עטר, אך ביקשה מהשופט בדימוס גולדברג לערוך בדיקה עצמאית

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש פנתה לנציב תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, בבקשה שיבדוק את הנסיבות שקדמו להתאבדותו של השופט מוריס בן עטר. בן עטר, שופט בית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים, כתב לבני משפחתו כי לחץ ועומס בעבודתו הביאו אותו למעשה. כמו כן, נודע כי הוא נקרא לסדר על ידי הנהלת בתי המשפט, משום שלא הצליח לעמוד בנטל השלמת כתיבת ההחלטות ופסקי הדין בתיקים רבים.

מהנהלת בתי המשפט נמסר הערב (שלישי) כי לאחר התאבדותו של בן עטר ערכה ביניש בדיקה פנימית מקיפה. לאחר שעיינה בחומר הנוגע לאופן שבו טופל עניינו של בן עטר במערכת המשפט, הנשיאה הגיעה למסקנה כי לא נפל בו דופי. ביניש מסרה כי ככל הנראה, מותו הטראגי של השופט אינו כרוך בהתנהגות ובאופן הטיפול של המערכת, ובפרט של מנהל בתי המשפט, השופט משה גל, ונשיאת בית המשפט השלום בירושלים, השופטת שולמית דותן.

יחד עם זאת, נמסר מהנהלת בתי המשפט כי מתוך התחשבות בבקשתו של משה גל שפנה לביניש לאחר השבעה, בבקשה שתשקל אפשרות להנחות על ביצוע בדיקה לא תלויה של נסיבות מותו של בן עטר, נעשתה הפנייה לגולדברג. קריאה לעריכת בדיקה חיצונית נשמעה בחודש שעבר גם מצדם של שופטים.

"הסיפור הזה מטריד מאוד, ואנחנו הראשונים שצריכים לבקש שתיערך בדיקה אובייקטיבית חיצונית אם ההתנהלות של המערכת מול השופט בן עטר היתה נכונה, או שהיו כשלים בטיפול במקרה שלו. יש פה הרבה סימני שאלה ומוטב שהדברים ילובנו", אמר אחד השופטים ל"הארץ".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ