6 עצורים נוספים בפרשת הסחיטה בשוק הגז בדרום

ביום שני נעצר העבריין שלום דומרני עם עוד שבעה מחייליו בחשד שסחט בעלי עסקים באזור שדרות, על רקע שליטה בשוק הגז

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

המשטרה עצרה היום (רביעי) שישה מעורבים נוספים בפרשת סחיטת בעלי עסקים בשוק הגז, באזור שדרות וסביבתה. זאת לאחר שהשבוע נעצר העבריין שלום דומרני בחשד כי אנשיו מעורבים בסחיטה על רקע מאבקי שליטה על חלוקת שוק הגז בדרום.

דומרני נעצר ביום שני, יחד עם עוד שבעה מחייליו, בחשד שסחט באיומים קורבנות על רקע מאבקי כוח ושליטה בשוק הגז בשדרות ובסביבתה. על פי חשד חוקרי היאל"כ, היחידה הארצית לפשיעה כלכלית, המעורבים חשודים בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, הצתה וסחיטה באיומים של פעילים בשוק הגז.

חוקרי היאל"כ, שניהלו חקירה סמויה במשך חודשים, חושדים כי דומרני וחייליו איימו, ובמקרה אחד אף הציתו רכב וחנות של בעלי חברת גז מתחרה כדי למנוע תחרות חופשית וכניסה של גורמים נוספים לשוק חלוקת הגז באזור.

כחלק מפעולות החקירה שביצעה המשטרה,נלקחו סרטי מצלמות המותקנים בבתי עסק, על מנת להוכיח את שיטת הפעולה של דומרני ואנשיו. לדברי עו"ד רועי אטיאס, מפרקליטיו של דומרני, הלקוח שלו נעצר כמה פעמים בשנה האחרונה ואילו המשטרה לא הגישה נגדו עד כה כתב אישום כלשהו, אלא בכל פעם הוא שוחרר אחרי מספר ימי חקירה.

שירזי, מימין, ודומרני. תצלום: מוטי קמחי

השופטת איטה נחמן החליטה לקבל את בקשת המעצר לאחר שהתרשמה מהדו"ח הסודי שהוצג לה כי קיים חשד סביר שדומרני מעורב בעבירות המיוחסות לו וכי יש למצות את החקירה.

לפני כחודש עוכב דומרני שוב בחשד במעורבות בסחיטה באיומים של בעל עסק באשקלון יחד עם מעורבים נוספים ולאחר מספר שעות חקירה הוא שוחרר.

שבוע קודם הוא נעצר לאחר שנחשד שהיה מעורב בחיסולו של פרנסוואה אבוטבול, ביחד עם העבריין ריקו שירזי. זמן קצר לאחר מכן עצרה המשטרה גם את פרנסואה אבוטובול ואת זיד ג'רושי בחשד כי ניסו לפגוע בשירזי.

כמו כן גם יוסף חרירי, ראש משפחת חרירי מהצפון, עוכב לחקירה בחשד כי היה בקשר עם שירזי סביב המלחמה בין הארגונים, אולם שוחרר בתום חקירתו. הרקע לניסיונות החיסול הוא מאבקי כוח בין הארגונים על שליטה בפעילות עסקית באזור נתניה, מרכז הפעילות של משפחת אבוטבול.

המשטרה חושדת שדומרני, שעומד בראש ארגון פשע בדרום הארץ, שלח בשנים האחרונות זרועות לפעילות עבריינית גם במרכז הארץ ובצפונה. זאת תוך שיתוף פעולה עם ארגוני פשע אחרים, ובמקרה זה עם שירזי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ