היום העדויות מניו יורק במשפט אולמרט

העדויות יועברו בשיחת וידיאו ממשרדי התביעה לביהמ"ש בירושלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שלב העדויות מניו יורק במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, צפוי להיפתח היום. העדויות יועברו באמצעות שיחת וידיאו ממשרדי התביעה בניו יורק לבית המשפט המחוזי בירושלים.

בסך הכל צפויים להעיד עשרה עדים - מרביתם קשורים לפרשת "ראשונטורס" והם בעלי תפקידים בארגונים שהזמינו את אולמרט לאירועים בחו"ל. אותם ארגונים מימנו, על פי כתב האישום, את הנסיעות במימון עודף.

היום צפויים לעלות לדוכן העדים סיוון קריב מהסניף האמריקאי של האגודה למען החייל, קנת ביאלקין מהליגה לידידות ארה"ב-ישראל וכן אן ביאלקין מארגון על"ם. העדויות באמצעות הווידאו יימשכו ככל הנראה עד לסוף השבוע. לצורך גביית העדויות נסעו לניו יורק אולמרט עצמו, הסנגורית עו"ד נווית נגב, יועצו של אולמרט יעקב גלנטי, והתובע מטעם הפרקליטות, עו"ד אורי קורב.

עדה נוספת שתמסור את עדותה היא רחל מור, ששימשה מתאמת הנסיעות בלשכתו של אולמרט לפני רייצ'ל ריסבי-רז, שהייתה העדה המרכזית בפרשה עד כה. כן צפוי להעיד מניו יורק רפאל להפונטיין, שותפו לשעבר של משה טלנסקי - מי שהעביר, על פי כתב האישום, מעטפות עם כסף מזומן לאולמרט.

העדויות בניו יורק אמורות לחתום את שלב שמיעת עדויות התביעה בפרשת ראשונטורס. בשלב הבא של המשפט, בעוד כשלושה שבועות, אמורה להתחיל אחת העדויות הדרמטיות בהליך נגד אולמרט - עדותו של חברו ושותפו לשעבר, עו"ד אורי מסר.

אתמול דחה בג"ץ עתירה של תנועת אומ"ץ למען מינהל תקין, שביקשה מבית המשפט להורות לפרקליטות להסביר מדוע לא נכלל מסר בכתב האישום. התיק נגד מסר נסגר בנובמבר 2009 מחוסר ראיות, בעוד שבכתב האישום שהוגש נגד אולמרט וזקן מתוארים הקשרים בין אולמרט למסר, ונטען כי האחרון ניהל בעבורו "קופה סודית" בה נשמרו סכומי כסף גדולים.

שופטי העליון קבעו כי הפרקליטות בחנה לעומק את מעורבותו של מסר בפרשיות השונות, והחליטה - לאחר שיקול דעת, בהחלטה מנומקת - שלא להעמידו לדין. הם קבעו כי ההחלטה, "על פני הדברים סבירה, ואין מקום שבית המשפט יידרש לעתירה שאינה מבססת תשתית לטענות בדבר חוסר סבירות קיצוני".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ