עדים במשפט אולמרט בניו יורק: לא ידענו על מימון נסיעות כפול של רה"מ לשעבר

ניר חסון
שלמה שמיר
(ניו יורק)
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
שלמה שמיר
(ניו יורק)

משפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התפצל אתמול על מנת לאפשר את שמיעתם של עדים בניו יורק. אולמה של נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים, מוסיה ארד, הפך לאולפן בזעיר אנפין - מצלמה, מיקרופונים ומסך פלזמה גדול, ממנו נשקף משרד התביעה בניו יורק, שם ישבו העדים, אולמרט עצמו ועורכי הדין שחקרו את העדים.

העד הראשון שהופיע היה קנת ביאלקין, מראשי הקהילה היהודית בארה"ב. ביאלקין העיד על קשריו עם אולמרט במסגרת הליגה לידידות ארה"ב-ישראל, שהזמינה את אולמרט לאירוע בניו יורק ב-2004. על פי האישום, הנסיעה מומנה הן על ידי הליגה, והן על ידי משרד התמ"ת. ביאלקין סיפר כי לא היה מודע למימון הכפול.

העדה השנייה הייתה אשתו של ביאלקין, אן, שייסדה בראש ארגון על"ם, למען נוער במצוקה, ועמדה בראשו. ביאלקין העידה גם היא על קשריה עם אולמרט ועל מימון שניתן לנסיעתו לאירוע של על"ם ב-2002. על"ם מימן אז את הנסיעה לאולמרט ואשתו. על פי כתב האישום, מומנה הנסיעה במקביל על ידי שני ארגונים נוספים שהזמינו את אולמרט. ביאלקין סיפרה כי השתלם לארגון לממן את בואו של אולמרט בזכות התרומות שהוא גייס. גם היא העידה כי לא ידעה על כך שאולמרט קיבל הוצאות מארגון אחר. בימים הקרובים תימשך גביית העדויות בחו"ל.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ