וינשטיין יכריע אם לחקור את מקורביו של קצב, שניסו לקנות את שתיקת המתלוננות

הותר לפרסום: המסמך שאמור היה להציל את קצב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, יצטרך להכריע בקרוב - לאחר פרסום גזר דינו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב - האם להורות לפתוח בחקירה פלילית נגד מי שפעלו כ"שליחיו" של קצב, ובראשם חברו הקרוב איש העסקים אורי יואלי. מסמך ההבנות שערך יואלי כדי לקנות את שתיקתה של א' ממשרד התיירות, לאחר שפוטרה על ידי קצב, הותר אתמול לפרסום לבקשת חדשות ערוץ 2.

הקשיים המשפטיים העומדים לפני וינשטיין הם הצורך לאסוף ראיות להוכחת אשמתו הפלילית של יואלי, ככל שזו קיימת. שכן, אין די בדברי שופטי ההרכב של קצב על מעורבותו של יואלי בהשתקת הנשים שהותקפו על ידי קצב, שהיו עלולות להתלונן נגדו.

גורמים המצויים בפרטים העריכו אמש כי נמוכים הסיכויים כי וינשטיין יורה על פתיחה בחקירה פלילית נגד יואלי, בפרט לאור הרשעתו המהדהדת של קצב. להערכתם, אין כל ודאות שמעשיו של יואלי הם פליליים, וכי ייתכן שחלה עליהם התיישנות.

אמש נחשף המסמך שנכתב על ידי יואלי, המפרט שורה של הבנות בין קצב לא' שנועדו להבטיח את עזיבתה השקטה של א' מהלשכה. השופטים שהרשיעו את קצב כתבו על המסמך כי "הוא מהווה ראיה נוספת המוכיחה כי הנאשם חשש מא' האוצרת בתוכה סודות אפלים מעברו".

המסמך פירט בתמציתיות שורת הבנות: מכתב הפיטורים שנשלח לא' יבוטל והיא תגיש מכתב התפטרות; קצב יכתוב לה מכתב המלצה ויסייע לה במציאת תעסוקה; א' תמשיך לעבוד עוד 10 ימים אך תקבל משכורת של שלושה חודשים; בסיום עבודתה תיערך לה הרמת כוסית ותיקה האישי יישאר נקי.

השופטים כתבו על מסמך זה כי הוא נערך "בעצה אחת עם הנאשם (קצב, ע"א) בסמוך מאוד לפיטוריה הדרמטיים של א' בניסיון להרגיעה ולקנות את שתיקתה", וכי "מהמסמך עולה כוונה ?לתגמל' את א' הזועמת ולגרום לכך שלא תפר את שתיקתה ולא תחשוף את קלונו של הנאשם ברבים".

השופטים התייחסו למעורבתו החריגה של יואלי בענייני הלשכה, על אף שלא נשא בה תפקיד רשמי, וכתבו כי "דומה כי נוח היה לנאשם ליתן ליואלי ?ללכלך' את ידיו כשהוא נותר מחוץ לתמונה, ולשוות לידיעתו על מעשיו של יואלי אופי של ידיעה בדיעבד".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ