ואנונו נאשם שלקח שוחד ממנכ"ל קדימה: "התפתחו ביניהם יחסי יד רוחצת יד"

לבני מיהרה לנקות את מקורבה

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

הגשת כתב האישום נגד הבכיר ברשות המסים דוד ואנונו חשפה את קשריו הבעייתיים עם מנכ"ל קדימה, משה שחורי. שחורי, שנעצר בפרשה, הוצא כמעט באופן מיידי לחופשה על ידי יו"ר קדימה ומקורבתו, ח"כ ציפי לבני. אלא שלפני כשבוע החזירה לבני את שחורי לתפקידו, לאחר ששוחרר. בהודעת דובר המפלגה הודגש כי שחורי נחקר בחשדות שאינם קשורים לקדימה או לעיסוקו במפלגה. אתמול, למרות הגילויים בכתב האישום, לא נראה כי ללבני יש כוונה לשנות את החלטתה, שלטענת בכירים בקדימה "התקבלה בחיפזון".

בכתב האישום מתוארת מערכת היחסים בין שחורי לוואנונו באופן שלא משתמע לשתי פנים: "בין ואנונו ובין שחורי התפתחה מערכת יחסים הדדית, מעין 'יד רוחצת יד', אשר התהדקה בתקופה הרלוונטית, בהתאם ליחסי גומלין והבנה שהתגבשה אצלם באשר ליתרונות שיצמחו אצל כל אחד מהם כתוצאה ממערכת היחסים".

בכתב האישום נטען כי במסגרת מערכת היחסים הזו, סייע ואנונו לשחורי למצוא עבודה לבנו נמרוד ברשות המסים. ב-2010 מונה הבן לגובה ביחידת אכיפה וגבייה ברשות. בכתב האישום מתואר ואנונו כמי ש"לצורך קידומו ברשות המסים היתה בעיניו חשיבות לקשרים עם בעלי תפקידים במשרות ציבוריות ופוליטיות, והוא פעל בין היתר לטיפוח קשריו עם בעלי תפקידים אלה".

הקשר בין שחורי לוואנונו נוצר בעקבות חקירה שהתנהלה ברשות המסים נגד רעייתו, עו"ד דליה שחורי, בחשד לשימוש בחשבוניות פיקטיביות. ואנונו התבקש לסייע לדליה שחורי, ומנגד ביקש באמצעות מתווך למנות מקורב שלו לתפקיד בקדימה. משה שחורי, לפי האישום, הבטיח לבדוק את הנושא. בסופו של דבר "טובת ההנאה לא ניתנה", אולם ואנונו עדיין מואשם שלקח שוחד ממשה שחורי.

בכתב האישום נאמר כי ואנונו היה מודע למעמדו, כוחו וקשריו של שחורי כפועל יוצא ממעמדו כמנכ"ל קדימה, ופעל מתוך ציפייה כי יוכל להסתייע במעמדו וקשריו בעת הצורך לקידומו ברשות המסים.

שחורי, תת-אלוף במילואים, גויס לקדימה על ידי לבני ובמהרה הפך לאחד האנשים הקרובים אליה במפלגה. הוא גם מיודד עם בעלה נפתלי שפיצר. במהלך שהותו של שחורי במעצר בית בביתו של חבר בהרצליה שפיצר אף בא לביתו וחגג עמו את יום הולדתו, באירוע בו נכחו בכירים נוספים בקדימה.

שחורי, על פי תגובתו, חש אתמול שנוקה: "המעצר הוליד עכבר. בנוגע ל'סידור העבודה לבני', מדובר במשרת סטודנט שהתפרסמה בקמפוסים ב-20 שקל לשעה. בני התקבל בלי קשר לוואנונו". דובר קדימה מסר כי "המפלגה אינה קשורה לפרשה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ