פרקליטי אהוד אולמרט: רחל מור מסרה את עדותה ממניעים אידיאולוגים

אנשי אולמרט גילו כי מתאמת הנסיעות שלו לשעבר התייעצה לפני עדותה עם בעלה ועם רב, שניהם פעילים בארגוני ימין

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

פרקליטי אהוד אולמרט טוענים כי עדת התביעה, רחל מור, מסרה את עדותה ממניעים אידיאולוגים ועל מנת להביא לנפילתו של אולמרט ותוך השפעה מצד גורמי ימין.

מור, שהייתה מתאמת הנסיעות של אולמרט בתקופתו כראש עיריית ירושלים, מעידה מאז יום רביעי שעבר באמצעות מערכת וידאו במעגל סגור מניו יורק. מור העידה על כך ששיטת "ראשונטורס", למימון כפול של נסיעות, הייתה בשימוש אולמרט ואנשיו כבר באמצע שנות ה-90.

במהלך חקירתה הנגדית של העדה בידי סנגורי אולמרט ביום חמישי האחרון, אמרה מור כי היא התייעצה עם שני אנשים לפני שהחליטה למסור את עדותה - עם בעלה, ברק מור, ועם הרב יצחק ליפשיץ. במהלך סוף השבוע ערכו אנשי אולמרט תחקיר לגבי השניים וגילו כי הם פעילים בארגוני ימין. הבעל כתב בלוג באתר בשם IRIS בו תקף בחריפות את אולמרט ואת תוכנית ההתנתקות. במהלך החקירה, הציגה עו"ד נווית נגב, הסנגורית של אולמרט למור קטעים מהבלוג. "בעלך אמר שאולמרט מבצע מכירת חיסול של הביטחון בדרום מדינת ישראל. האם היית מודעת לכך שזאת דעתו של בעלך?". "אני לא יודעת", השיבה מור, "קשה לי להאמין, אלה אמירות קשות של בעלך והוא לא מדבר על זה איתך, את שעבדת עם אולמרט?".

מור התעקשה שהיא לא זוכרת גם דברים אחרים שכתב בעלה. גם הרב ליפשיץ, לטענת ההגנה מקורב לאנשי ימין אמריקאים ועובד במסגרת מרכז שלם, מרכז מחקר בעל אוריינטציה שמרנית.

בצוות ההגנה הדגישו כי מור היא העדה היחידה שפנתה מיוזמתה ללשכת היועץ המשפטי לממשלה וביקשה להעיד. "יש להם סמיכות זמנים בין הקטעים שמפרסם בעלה למועד שהעדה התקשרה ליועץ המשפטי והם מבהירים את המניעים של העדה ומה שמשפיע על התנהלותה. כשהעדה באה ומנפחת דברים כדי שיתאימו לדברים שהתפרסמו בעיתונים זה בלב הדברים שלנו", אמרה עו"ד נגב לשופטים.

"מדובר ביום כיפור של הפרקליטות", טען יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, "זו פשוט שערורייה שהפרקליטות מביאה 'עדה מרכזית' שכזאת לחקירה של ראש ממשלה תוך התעלמות מהעובדה שהיא העידה בעקבות פסק הלכה של רב ובהשקפת גורמים ימניים קיצוניים וזאת מבלי שיש בידי הפרקליטות אפילו ראיה אחת תומכת לדברי העדה".

בתגובה, מסרה הפרקליטות כי "השמצת עדה בעודה מוסרת עדותה איננה ראויה ואינה עולה בקנה אחד עם ניהול ענייני של המשפט".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ