הנהלת בתי המשפט: קיימים מחדלים של המשטרה בתיק דריסת הילדה שחר גרינשפן

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

הנהלת בתי המשפט מפנה אצבע מאשימה כלפי המשטרה על רקע הסדר הטיעון השנוי במחלוקת שנחתם עם מרק פטריק, דורס הילדה שחר גרינשפן. בהודעה יוצאת דופן שפרסמה אתמול הנהלת בתי המשפט, נכתב כי בתיק דריסת הילדה שחר גרינשפן היו בעיות בראיות, עדויות סותרות, לא בוצע שיחזור של התאונה ו"קיימים מחדלים של המשטרה".

ב-2009 נפצעה גרינשפן באורח קשה לאחר שפטריק דרס אותה כשנהג שיכור. השופטת טל אוסטפלד נאווי, מבית משפט לתעבורה בפתח תקווה, קיבלה הסדר טיעון לפיו העונש שיוטל על הדורס הוא 600 שעות עבודות שירות לתועלת הציבור וקנס של 1,000 שקל. הסדר הטיעון גרר סערה ציבורית. בהודעה שמסרה הנהלת בתי המשפט, נכתב כי מקום בו הצדדים מציגים בפני בית המשפט הסדר טיעון, אין בית המשפט נחשף לחומר הראיות שבתיק ואין הוא בוחן אותו. "מוסד הסדר הטיעון מקנה לצדדים את הפריבילגיה שלא כל חומר הראיות ייחשף. אין בית המשפט יכול לכפות על הצדדים קיום דיון בראיות לגופן, מקום שרצונם המפורש להימנע מכך", נכתב.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי הנושא נמצא בבדיקת ראש מדור תביעות באגף התנועה במשטרה. בימים האחרונים פנה פרקליט המדינה, משה לדור, למשטרה בבקשה לקבל את התיק, שנוהל על ידי התביעות המשטרתיות, על מנת לבחון אותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ