מתגבש הסדר טיעון לאחים סודמי: אישום בהריגה במקום ברצח הילד ליאון קלנטרוב

לפי ההסכמה העקרונית שהושגה לקראת הסדר טיעון, האחים שהואשמו ברצח הילד לאון קלנטרוב, יידונו ל-22 ו-19 שנות מאסר

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

הסכמה עקרונית לקראת הסדר טיעון הושגה בין הפרקליטות לבין התאומים נאור ואדיר סודמי, שהואשמו ברצח הילד לאון קלנטרוב, בן ה-7 ממושב בני עי"ש.

על פי ההסכמה, שטרם הוצגה למשפחת קלנטרוב ועל כן לא הבשילה להסדר טיעון סופי וחתום, עבירת הרצח המיוחסת לאחים בכתב האישום תומר לעבירת הריגה, אחד האחים יידון ל-22 שנות מאסר והשני ל-19 שנות מאסר. עונשים אלו יכללו גם שנתיים מאסר בגין עבירות מין שהאחים ביצעו על פי האישום בילדים אחרים.

בני משפחת קלנטרוב זעמו על כך ששמעו על ההסכמה המתגבשת מפרסום בערוץ 2 ולא ישירות מהפרקליטות. הפרקליטות, שביקשה לעדכן את בני המשפחה, המתינה לשובם מחופשה.

האחים סודמי בעת מעצרם. תצלום: ניר קידר

האחים סודמי, בני 23 ממושב בני עי"ש, הואשמו כי רצחו את קלנטרוב לאחר שביצעו בו מעשים מגונים. בכתב האישום המקורי שהוגש נגדם לפני כשנה יוחסו להם עבירות נוספות כלפי קטינים אחרים, בהן מעשים מגונים, כליאת שווא, תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות, והדחה בחקירה.

על פי האישום, האחים פיתו את קלנטרוב להיכנס לביתם, שם ביצעו בו מעשים מגונים בעוד אמם ישנה בבית. תוך כדי ביצוע העבירות או בסמוך לאחר מכן, חנקו אותו, עטפו את ראשו וגופו בשקיות ניילון ובציפיות, הידקו אותן בנייר דבק ובסביבות השעה 17:00 הטמינו את גופתו בארגז המצעים שמתחת למיטה בחדר. בסביבות 23:20 באותו יום הגיעה שוטרת אל ביתם מצוידת בתמונתו של קלנטרוב ושאלה אם ראו אותו. השניים טענו כי אינם מכירים אותו. בשעה 2:30 חזרה שוב המשטרה לביתם, אז מצאה את גופתו מוחבאת במיטתם. לטענת הפרקליטות, על גופתו של קלנטרוב נמצאו תאי זרע של אחד האחים או שניהם - תאומים זהים הנושאים מטען גנטי זהה. בחדרם נמצאו פרטי לבוש של קלנטרוב.

פרקליטות מחוז מרכז טענה כי האחים ביצעו בשנים האחרונות, במספר הזדמנויות, עבירות מין בקטינים מתחת לגיל 14, בדפוס התנהגות דומה: פיתוי הקטינים להתלוות אליהם אל ביתם כדי לשחק במחשב או לאכול דברי מתיקה, הצגת סרטים פורנוגרפיים, הכנסת הקטינים לחדרם וביצוע מעשים מגונים בקטינים או בפניהם, לעתים תוך כליאתם בחדרם. במקרים שבהם גילו כי הקטינים התלוננו נגדם במשטרה, נהגו כלפיהם באלימות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ