עו"ד אורי מסר, אחד מעדי המפתח של התביעה בפרשת מעטפות הכסף של טלנסקי, סירב להתייצב לפגישת רענון בפרקליטות, לקראת עדותו בתיק אהוד אולמרט בשבוע הבא. לאור סירובו הוחלט בפרקליטות באופן יוצא דופן לאפשר למסר לעבור על החומר באופן עצמאי.

מסר, עד תביעה חשוב נגד ראש הממשלה לשעבר, צפוי להעיד בשבוע הבא על הקופה הסודית שניהל בעבור אולמרט בין 2003 ל-2006. בקופה הופקדו כספים שהתקבלו במזומן ממוריס טלנסקי. על פי כתב האישום שהוגש נגד אולמרט, עו"ד מסר קיבל את הכסף משולה זקן, מנהלת לשכתו של אולמרט, כדי שישמור עליו בנאמנות ובאופן נסתר. על פי כתב האישום, סכום הכסף שהוחזק בקופה הסודית עמד בשלב מסוים על 350 אלף דולר. מסר צפוי להעיד נגד אולמרט גם בפרשת מרכז ההשקעות.

יצוין כי לרענון עד מרכזי מול הפרקליט שינהל את החקירה בבית המשפט יש חשיבות רבה, בפרט כשמדובר בעד בעל משמעות בתיק. רענון העד חשוב במיוחד לאור העובדה שחלף זמן רב מאז האירועים ומאז חקירתו של מסר במשטרה, ויש למקד אותו בדברים החשובים שאמר בחקירותיו.

מסר מסתובב עם בטן מלאה על רשויות אכיפת החוק בשל התנהלותן בעניינו מאז פרשת הולילנד. מסר טוען כי נעצר לשווא למשך 11 ימים, למרות שלמשטרה ולפרקליטות היה ברור שאין לו כל קשר לפרשה. מסר גם כועס על מה שהוא מכנה ההדלפות המגמתיות של המשטרה.

בתחילת החודש דחו שופטי בג"ץ את עתירת תנועת אומ"ץ, שביקשה להורות לפרקליטות להגיש כתב אישום נגד מסר במקביל לכתב האישום שהוגש נגד אולמרט וזקן לבית המשפט המחוזי בירושלים. השופטים קבעו כי אין הצדקה להתערב בשיקול הדעת של גורמי המקצוע בפרקליטות.

תמי שינקמן, יועצת התקשורת של מסר, מסרה כי "אכן, עו"ד מסר לא הגיע למשרדי הפרקליטות אך עבר על החומר באופן מתואם עם הפרקליטות". מהפרקליטות נמסר כי "הפרקליטות מסתייגת מעיסוק בנושא בשלב זה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ