רונאל פישר יובא לדין משמעתי על ביזוי שופט

פישר אמר כי ההחלטה להרשיע את יעקב העליון בעבירות מין היא "המעשה המגונה היחיד בתיק"

יוסי מלמן צרוב
יוסי מלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי מלמן צרוב
יוסי מלמן

ועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי הדין החליטה להעמיד לדין משמעתי את עורך הדין רונאל פישר על ביזיון בית המשפט. זאת, בעקבות דברים שאמר לפני כשנתיים בעקבות הרשעת מרשו, העיתונאי יעקב העליון, בביצוע מעשים מגונים בשתי נערות.

פישר, עיתונאי לשעבר, אמר בתום הדיון כי המעשים המגונים היחידים בתיק זה הם הכרעת הדין ופסק הדין של השופט, חנן אפרתי, סגן נשיא בית המשפט השלום בתל אביב, שמונה לאחרונה לסגן נציב קבילות הציבור על השופטים. אפרתי גזר על העליון שנת מאסר בפועל ושישה חודשי מאסר על תנאיוהשית עליו לשלם פיצויים לנפגעות.

בעקבות דבריו, פנה מנהל בתי המשפט, השופט משה גל, לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין ודרש להעמיד לדין את פישר. בתגובה שלח פישר מכתב התנצלות שנוסח בצורה פושרת וביקש שלא להעמידו לדין. ואולם, השופט גל התעקש כי ההתנצלות אינה כנה ותבע מלשכת עורכי הדין להמשיך בהליכים נגדו. פישר שלח מכתב התנצלות שני, אך גל עמד בהתעקשותו.

בתחילת השבוע קיבלה הלשכה את עמדתו של גל והחליטה להעמידו לדין משמעתי. ההחלטה התקבלה ברוב מכריע בישיבה מיוחדת של הוועדה בראשות עו"ד דרור ארד-איילון. אם בית הדין המשמעתי של הלשכה ימצא אותו אשם, הוא יהיה רשאי להטיל עליו מגוון של עונשים שהכבד ביותר הוא שלילת הרישיון לעריכת דין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ