היועמ"ש יבדוק טענות כי אלי גביזון, המיועד לנציב שב"ס, היטיב עם עובדת שעמה ניהל קשר אישי

ועדת טירקל למינויי בכירים העבירה ליועמ"ש מכתבים אנונימיים שבהם נטען כי גביזון נהג בניגוד לנהלי השב"ס. הקצין טוען כי נהג כמקובל

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

האם גונדר אלי גביזון יהיה נציב השב"ס הראשון שימונה מתוך השירות או שמא מינויו יטורפד? ועדת טירקל למינויי בכירים בשירות הציבורי פנתה בימים האחרונים ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בבקשה שיבחן מכתבים אנונימיים שהתקבלו בוועדה - מכתבים שגרסו כי גביזון ניהל קשרים אישיים הדוקים עם חמש נשים בשב"ס, ובמקרה אחד אף סייע לאחת מהן בשיפור תנאיה, בניגוד לנהלי השב"ס.

תלונה דומה הנוגעת לאותה העובדת התקבלה גם אצל מבקר המשרד לביטחון הפנים, יצחק שגב, שלא מצא בא ממש ולא סבר כי יש בתלונה כדי לפגוע במינוי.

הוועדה שלחה את את המכתבים לווינשטיין, שכן לה עצמה אין הכלים לבדוק את הטענות שהכותב מעלה.

גביזון, העומד בראש המחוז הדרומי בשב"ס, הופיע בפני הוועדה והכחיש נמרצות את הטענות שהועלו במכתבים. הוא טען כי מדובר בהכפשה חסרת כל בסיס, שנועדה לפגוע בו. ביחס להטבות שנתן לאחת העובדות, עדכנה הוועדה את וינשטיין, כי גביזון טוען שכל מעשיו היו על פי נהלי השב"ס וכמקובל.

גביזון, נשוי ואב לארבעה, החל לשרת בשב"ס ב-1981 כמאבטח עצורים בניידת כליאה ועשה את דרכו לצמרת. הוא כיהן בשורת תפקידים ובהם מפקד בתי הכלא חברון, השרון וניצן. הוא זוכה להערכה מקצועית בשב"ס.

כאשר השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ, הכריז על בחירתו של גביזון לתפקיד, הוא אמר כי "אין לי ספק שגביזון יוביל את שירות בתי הסוהר למילוי משימותיו על הצד הטוב ביותר ולהתמודדות עם האתגרים הרבים העומדים בפני הארגון ובפני מדינת ישראל. הנציב ה-16 יטביע את חותמו. הוא יוביל את הארגון למקום שלא היה בו... אני בטוח כי צעד זה יחזק את הארגון עוד יותר".

ועדת טירקל ספגה באחרונה ביקורת נוקבת כאשר הכשירה את מינויו של האלוף יואב גלנט, שיועד להיות הרמטכ"ל הבא. חברי הוועדה טענו כי אין בידיהם כלים לערוך חקירות על מועמדים וכי הם ניזונים מהחומרים המוגשים להם.

דובר שב"ס, ירון זמיר, סרב להגיב ולהתייחס לנושא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ