שלום דומרני יואשם בסחיטה בענף אספקת הגז בשדרות

לאחר שורת מעצרים מתוקשרים, יוגש לבסוף כתב אישום נגד מי שנחשד כראש ארגון פשע. לפי האישום, דומרני לא איפשר לאף מתחרה לחלק גז

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

אחרי חקירות ומעצרים מתוקשרים, יוגש בימים הקרובים כתב אישום חמור נגד העבריין שלום דומרני, שנחשד כראש ארגון פשע מהמסוכנים בישראל. כתב האישום נסב על פעולות סחיטה באיומים על רקע מאבקי שליטה בענף אספקת הגז בתחום העיר שדרות, שכללו גם הצתת רכב. מנגד, הוחלט שלא להגיש כתבי אישום נגד ראשי הכנופיה הירושלמית יוסי וסם מלכה והכפופים להם, שגם הם נעצרו לפני כשבועיים באותה פרשה.

עו"ד יואב עטר מפרקליטות מחוז דרום הודיע אתמול לבית משפט השלום בראשון לציון כי בכוונת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד דומרני ושבעה אנשים הכפופים לו בעבירות של סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע והצתה. הרקע לכתב אישום הוא חקירה מאומצת של היאל"כ, הזרוע למאבק בפשיעה כלכלית של המשטרה, שחשפה כי אדם שהיה מעוניין להיכנס לעסקי חלוקת הגז בשדרות, היה נתון תקופה ממושכת לסחיטה ואיומים ואף להצתת רכבו מצד אנשיו של דומרני. האיש התבקש להעביר לארגון סכומי כסף גבוהים וסבל מאיומים והתנכלויות.

בעת החקירה נעצרו גם אנשי הכנופיה הירושלמית, וארבעה מהכפופים להם. על פי החשד, פנה אליהם אדם שביקש להתחרות על שוק הגז המקומי וביקש לברר מהי מעורבותו של דומרני במתן חסות על שוק הגז בעיר. משביררו כי אכן דומרני מעורב בשוק הגז המקומי, חשדו במשטרה, פעלו האחים כדי לסחוט את הספק החדש, אולם חשד זה לא בוסס. דומרני נחשב ליעד משטרתי, וארגון הפשע הדרומי שבראשו הוא עומד נחשב לארגון אלים וחסר רחמים שהטיל מורא על בעלי עסקים שונים, בעיקר באזור הדרום, במעשי סחיטה ואיומים. דומרני נחקר ונעצר בשנה האחרונה כמה פעמים במשטרה, אולם אף חקירה לא הניבה כתב אישום.

בינואר השנה נעצר דומרני יחד עם העבריין ריקו שירזי, בחשד שתיכננו לפגוע בעבריין פרנסואה אבוטבול, ששוחרר מהכלא לפני כמה חודשים. במשטרה ניסו לבדוק אם בפגישה בבית קפה בנתניה רקמו תוכנית לחיסולו של אבוטבול. פחות משבוע מאז שוחרר, עוכב דומרני שוב במשטרה בחשד שהיה מעורב בסחיטה באיומים של בעל עסק באשקלון, יחד עם מעורבים נוספים. לאחר שנחקר כמה שעות, שוחרר.

המשטרה חושדת שדומרני, שעומד כאמור בראש ארגון פשע בדרום, שלח בשנים האחרונות זרועות לפעילות עבריינית גם במרכז הארץ ובצפונה בשיתוף פעולה עם ארגוני פשע אחרים. טביעת אצבע לקשר כזה היא המפגש עם שירזי בנתניה, שהמשטרה חושדת כי בו תוכנן לרצוח את אבוטבול.

לפני יותר משנה נעצר דומרני יחד עם 14 מחברי ארגונו בחשד להלבנת הון. במסגרת החקירה פשטה המשטרה על חנות באשקלון, שעל פי החשד, שימשה בנק של ארגון הפשיעה. כמו כן ארגון הפשיעה שבראשו הוא עומד נחשד בסחיטה, באיומים ובהלבנת הון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ