שוטר משמר הגבול נעצר בחשד שגנב נשק ומכר אותו לעבריינים

שם השוטר, בן 21 בשירות חובה, נאסר לפרסום. כן חשוד השוטר בגניבת לבנת חבלה ובהכנת מטענים. אתו נעצר אזרח ששיתף עמו פעולה במכירה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

שוטר מג"ב בשירות סדיר נעצר בידי חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים בחשד שגנב נשק מבסיסו כדי לסחור בו. כן חשוד השוטר בגניבת לבנת חבלה ובהכנת מטעני חבלה ובהחזקת רכוש גנוב. הנשק, לפי החשד, נמכר לעבריינים.

השוטר, בן 21, ששמו נאסר אתמול לפרסום על ידי שופט השלום בירושלים יצחק שמעוני, שירת בבסיס מג"ב בירושלים. לפני כחצי שנה נגנב מהבסיס נשק מסוג אם-16, שהיה שייך לחברו לחדר של החשוד. לפני כמה חודשים הוא כבר נחקר על ידי חוקרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב שבדקה את גניבת הנשק, בחשד למעורבות בגניבה, אך שוחרר לאחר החקירה.

שלשום, בעוד השוטר שוהה במאסר בגלל עבירת נפקדות, נעצר על ידי חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים בקשר לאותה עבירה. הפעם חושדים במחלקה לחקירות שוטרים כי מלבד עבירת הגניבה, הוא גם חשוד בגניבת לבנת חבלה מבסיסו, הרכבת מטענים ומכירת הנשק יחד עם אזרח נוסף, שנעצר גם הוא שלשום, לעבריינים.

"מדובר בחקירה עם רמת מסוכנות גבוהה הרבה מעבר למה שמתנהל מדי יום. מטעני חבלה ונשק מיועדים לפגוע בבני אדם", אמר החוקר צבי פסח, נציג המחלקה בדיון להארכת המעצר אתמול בבית המשפט. עו"ד קובי קמר, המייצג את החשוד, טען מנגד כי החקירה נופחה. לדבריו, מאז החקירה על ידי משטרת תל אביב לא נאספו ראיות חדשות בתיק.

"חומר החקירה הרב שהוצג לעיונו של בית המשפט מעלה חשד סביר שהמשיב ביצע את העבירות המיוחסות לו...שוכנעתי כי מדובר בפרשה חמורה ומורכבת", קבע שופט השלום שמעוני והורה על הארכת מעצרו של החשוד בשבוע ימים. האזרח שנעצר אף הוא בחקירה, חשוד כי סייע במכירת הנשק. מעצרו הוארך עד יום שלישי בשבוע הבא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ