אישום: שלום דומרני השתלט על שוק הגז בדרום באמצעות סחיטה באיומים

כתב אישום שהוגש היום חושף מסכת של סחיטות והצתות שנועדו לשמור על שליטתו המלאה של דומרני על שוק הגז בשדרות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כתב אישום בגין סחיטה באיומים, הצתות והטרדת עד הוגש היום (שני) נגד העבריין שלום דומרני ושישה מאנשיו בפרשת הגז בשדרות. כתב האישום, אשר הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, חושף מסכת של סחיטות והצתות שנועדו לשמור על שליטתו המלאה של דומרני, אשר נחשד כראש ארגון פשע מהמסוכנים בישראל, על שוק הגז בשדרות.

על פי כתב האישום, דומרני השתלט על שוק הגז בשדרות וסביבתה לפני מספר שנים, באמצעות בעל סוכנות הגז פטרול גז, שמעון עמר. דומרני לא אפשר לגורמים נוספים לפתוח סוכנויות גז מתחרות בעיר. על פי כתב האישום, הוא איים על תושב העיר שניסה לשבור את המונופול, ואף שלח את אנשיו להצית את מכוניתו ואת דלת בית העסק שתכנן לפתוח.

הרקע לכתב אישום הוא חקירה מאומצת של היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ), שחשפה כי אדם שהיה מעוניין להיכנס לעסקי חלוקת הגז בשדרות, היה נתון תקופה ממושכת לסחיטה ואיומים ואף להצתת רכבו מצד אנשיו של דומרני. האיש התבקש להעביר לארגון סכומי כסף גבוהים וסבל מאיומים והתנכלויות.

דומרני נחשב ליעד משטרתי, וארגון הפשע הדרומי שבראשו הוא עומד נחשב לארגון אלים וחסר רחמים שהטיל מורא על בעלי עסקים שונים, בעיקר באזור הדרום, במעשי סחיטה ואיומים. דומרני נחקר ונעצר בשנה האחרונה כמה פעמים במשטרה, אולם אף חקירה לא הניבה כתב אישום.

ראשי הכנופיה הירושלמית יעידו נגד דומרני

חוקרי היאל"כ נצמדו בחודשים האחרונים למנשה מטטוב, שביקש לפתוח סוכנות גז מתחרה בשדרות והסתייעו בו כדי להפליל את דומרני ואנשיו. מטטוב, כעבודת הכנה לפני שביקש לשים דריסת רגל בשוק חלוקת הגז בשדרות, ביקש לברר עם ראשי הכנופיה הירושלמית יוסי וסם מלכה האם שוק חלוקת הגז בעיר זוכה לחסות של דומרני. האחים מלכה הבהירו לו כי נותן החסות הוא דומרני ומוטב שלא ייכנס לתחרות.

מטטוב סרב לוותר, התחבר לחוקרי היאל"כ, ולמעשה פעל במשך חודשים בחסות היאל"כ, שתיעדו, בקול ובתמונה, את המגעים שניהל עם דומרני ואנשיו. ביאל"כ מתייחסים למעטפת לה זכה מטטוב בפרשה כמעטפת לה זוכה סוכן משטרתי, כשכל צעד שלו וכל מהלך מפוקחים ומבוקרים על חוקרי המשטרה. חקירת המשטרה לוותה בהאזנות סתר, מעקבים ואיכוני טלפונים.

שני עדי תביעה מפתיעים מופיעים בין עדי התביעה בכתב האישום נגד דומרני ואנשיו הם יוסי וסם מלכה, ראשי הכנופיה הירושלמית שיעידו במשטרה על הקשר שיצרו עם דומרני בניסיון לברר האם הוא עומד מאחורי ההגנה על ספק הגז הנוכחי בשדרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ