גבר בן 57 מהקריות הורשע באונס אם חד הורית בת 20 ויישלח למאסר של 3.5 שנים

זאת במסגרת הסדר טיעון שלטענת הפרקליטות נבע מקושי ראייתי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (שני) שלוש שנות מאסר וחצי על אליהו תורג'מן, תושב הקריות בן 57 אשר הורשע באונס ומעשה סדום באשה בת 20. תורג'מן ישלם למתלוננת פיצוים בסך 20 אלף שקל. העונש נגזר במסגרת הסדר טיעון, אשר לטענת הפרקליטות נבע מקושי ראייתי.

מדובר במקרה שאירע באוגוסט 2008, כאשר אם חד הורית לתינוק, שבעת האירוע היה בן 10 חודשים, הגיעה עם בנה לבית חברתה וביקשה לישון אצלה לאחר שסולקה מבית הוריה. היא סיפרה לנוכחים כי היא חייבת לשכור דירה בדחיפות על מנת ששירותי הרווחה לא יוציאו את בנה מחזקתה. הנאשם, שנכח בבית ושתה יין, שמע את דבריה והציע לה לשכור את דירת הוריו שבקרית ים ואף האיץ בה ללכת לראות את הדירה לאלתר. המתלוננת היססה, אולם הוא שכנע אותה ללכת עמו לראות את הדירה.

משהגיעו, הראה לה הנאשם את הדירה ואז ביקש ממנה לשבת עמו מספר דקות, על מנת שיסיים לשתות את היין, ומזג לה מעט וויסקי בכוס. המתלוננת סירבה לשתות ואמרה לו כי אסור לה לשתות, כיוון שהיא סובלת מאפילפסיה, אך הוא הכריח אותה לשתות, ואז ביצע בה את המעשים, בהם הודה, תוך שהיא בוכה ומנסה להדפו מעליה.

הצדדים בתיק הגיעו להסדר טיעון לאחר שנשמעו הראיות בתיק ולקראת סיום שלב ההגנה. הפרקליטות טענה כי הגיעה להסדר טיעון בשל קושי ראייתי, אך בית המשפט ציין כי ניתן היה לגזור על הנאשם עונש כבד יותר בשל עברו הפלילי. למרות זאת, הפרקליטות נימקה את הסדר הטיעון בכך שלמתלוננת היתה חשובה ההרשעה, נוכח ההטחות בה על ידי הנאשם ואחרים, שהיא משקרת.

הרכב השופטים כתב בפסק הדין כי "מעשיו של הנאשם והעבירות בהן הורשע חמורים ומכוערים. הנאשם בן 57 כיום, הכיר את המתלוננת השברירית, ניצל את מצוקתה הקשה של אשה צעירה, שהחיים לא הקלו עמה, והינה בת גילה של בתו של הנאשם, ובמסווה של הושטת עזרה הוביל אותה לדירה בה ביצע בה את זממו. הנאשם אנס את המתלוננת וביצע בפיה מעשה סדום, חרף התנגדותה וכשהיא בוכה. אין ספק כי מעשי הנאשם פגעו קשה במתלוננת וגרמו לה נזק נפשי. פגיעה בחלש ובפגוע לעיתים תוצאותיה קשות יותר מפגיעה בנפש בריאה וחזקה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ