עונשי מאסר לחמישה נאשמים בגניבת נשק מחיילים

חמישה גברים מהצפון - מהם ארבעה בני משפחה מסכנין - הורשעו בתקיפת שני חיילים וחטיפת שני רובים

הארץ
רויטל חובל
כתבת "" בחיפה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
רויטל חובל
כתבת "" בחיפה

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (היום) עונשי מאסר בפועל על חמישה נאשמים בעבירות נשק שונות הכוללות גניבת נשק מחיילים וסחר בנשק. מדובר בארבעה בני משפחה מסכנין והחמישי תושב כפר כנא שבוואדי ערה, שהורשעו בתקיפת שני חיילים וחטיפת שני רובים. כמו כן, בית המשפט פסק פיצויים כספיים לחיילים.

המעורבים בפרשה הם ארבעה בני משפחת שלאעטה מסכנין. על עומר שלאעטה, בן 26, נגזר העונש המירבי מבין החבורה - 9 שנות מאסר בפועל - והוא ישלם בנוסף פיצויים בגובה 60 אלף שקל לחייל מ' ופיצויים בגובה עשרת אלפים שקל לחייל ד'.

על מחמד שלאעטה, בן 22, שחקן קבוצת הכדורגל בני סכנין, שבעקבות הודאתו הודו שאר המעורבים בפרשה, נגזרו 5 שנות מאסר בפועל וכן תשלום פיצויים לחייל ד' בגובה 30 אלף שקל.

על מזהר שלאעטה, בן 25 ובעל רקע פלילי בעבירות נשק, נגזרו 6 שנות מאסר בפועל ותשלום פיצויים לחייל ד' בגובה 30 אלף שקל. בנוסף, נגזרו על נאזר שלאעטה, בעל עבר פלילי הקשור לעבירות החזקת סמים מסוכנים, שנתיים מאסר בפועל.

"המאסר הארוך לא גרם לו להפנים את חומרת התנהגותו"

על פי גזר הדין, בינואר 2010 החליטו ארבעה מהנאשמים לשדוד כלי נשק מחייל או מאבטח. הם בחרו את אזור התעשייה בכרמיאל והיכו באמצעות מוט ברזל חייל בשם מ' שנשא רובה מסוג M-16 קצר קנה. הארבעה חטפו את הרובה ונסעו לבתיהם. מ' נחבל קשות ונזקק לאשפוז. את הרובה מכר נזאר שלאעטה למחמד אמארה תמורת 35 אלף שקל.

במקרה אחר החליטו שלושה מהנאשמים לנסוע לקרית שמונה על מנת לאתר חייל הנושא נשק. הם איתרו את החייל ד', אותו תקפו במוטות ברזל בראשו, ושדדו ממנו את כלי נשקו ומכשיר הטלפון הנייד שלו. כתוצאה, נזקק החייל ד' לאשפוז לאחר שסבל משבר בגולגולת. את הרובה הנשדד מכר נזאר שלאעטה למחמד אמארה תמורת 34 אלף שקל.

עוד עולה מגזר הדין כי הנאשמים ניסו לשדוד כלי נשק מחיילים מספר פעמים, בין השאר באזור צומת גולני בטבריה, אולם מזימתם לא יצאה אל הפועל כיוון שמכונית פרטית חיכתה לחיילים או שניידת משטרה חלפה במקום.

על מחמד אמארה, נשוי ואב לחמישה ילדים, נגזרו 4 שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע בסחר בנשק שרכש את הרובים הגנובים. לאמראה עבר פלילי הכולל עבירות בנשק והוא נידון בעבר ל-8 שנות מאסר בפועל ואף הורשע בבריחה משוטרים וירי לעברם, ופגיעה קלה באחד השוטרים. "נראה שהמאסר הארוך שהושת על הנאשם בשעתו לא גרם לו להפנים את חומרת התנהגותו, ועדיין נותרה בו מסוכנות שיש להתייחס אליה", נכתב בגזר הדין. השופט אף העיר על כך שאמנם אמארה מפרנס משפחה גדולה, אבל "העובדה שרכש שני רובים תמורת סך 69 אלף שקל מעוררת תמיהה".

על מעורב אחר בפרשה, אימן חניף, כבר נגזרו 3 שנות מאסר וכן פיצוי בגובה 8,000 שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ