תומר זרחין

שני מעשי אונס ומעשה מגונה בכוח בא' שעבדה במשרד התיירות, הטרדה מינית של ה' שעבדה בבית הנשיא, מעשה מגונה והטרדה מינית של ל' שעבדה אף היא בבית הנשיא ושיבוש הליכי משפט - בכל העבירות הללו הורשע נשיא המדינה לשעבר משה קצב בסוף דצמבר.

על פי הכרעת הדין, שהתקבלה פה אחד, עדותו של קצב היתה "בלתי אמינה", "לא כנה", זרועה בשקרים "קטנים או גדולים", במניפולציות ובהעלמת מידע, כשגם העדים שהביא התגלו כמשענת קנה רצוץ משעדותם היתה מוזמנת ומתואמת. לעומת זאת, קבעו השופטים, עדויות המתלוננות היו בהירות ומוצקות.

ביחס לעדותה של המתלוננת המרכזית, א' ממשרד התיירות, קבעו השופטים כי היא "מהימנה לחלוטין" וכי דבריה נתמכו בעדויות חיצוניות. פסק הדין קבע כי בתום אירוע במרכז הארץ ביקש ממנה קצב להתלוות אליו לחדר, ושם החל לגעת בה. "בסוף הוא הצליח למשוך את המכנסיים... הוא הוריד לגמרי, עם התחתונים... אני כל הזמן נאבקתי ואמרתי שאני לא רוצה, ניסיתי להתנגד עם הגוף שלי". כחודשיים לאחר מכן אנס אותה בפעם השנייה במלון בירושלים.

לגבי המתלוננת ה', שנקבע כי קצב חיבק בכמה הזדמנויות בניגוד לרצונה ועל כן הוא הורשע בהטרדה מינית, כתבו השופטים כי היא העידה "בצורה קולחת, בלשון רהוטה, בעקביות ובנחרצות". לגבי חיבוקיה של ל' בניגוד לרצונה ורחרוחה בצוואר, אשר הגיע לדעת השופטים לכדי מעשה מגונה והטרדה מינית, הם כתבו כי גרסתה נתמכת בעדויות של אחרים. קצב הורשע גם בעבירת שיבוש הליכי משפט, לאחר שניסה לדלות מל' פרטים על חקירתה. עם זאת, הוא זוכה מעבירה של הטרדת עד.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ