מקורבי הנשיא לשעבר משה קצב: הוא מרגיש כמו אדם שרומה

בקרית מלאכי, עיר מגוריו של הנשיא לשעבר, התקבל גזר הדין בתדהמה. תושב העיר: בושה היא העונש הכי גדול שלו

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

גזר הדין שניתן לנשיא לשעבר משה קצב התקבל היום (שלישי) ברגשות קשים בעיר מגוריו, קרית מלאכי. תומכיו קיבלו את גזר הדין בתדהמה, בעוד שגם אלה שחשבו כי הנשיא לשעבר אשם באונס, לא ציפו לעונש כה חמור.

"אנחנו בטוחים שמשה קצב נשפט על ידי התקשורת, זו בושה שמדינת ישראל שולחת את הנשיא שלה לכלא", אמר ציון אסולין, תושב העיר. "אני פשוט לא מבין את השופטים. הרי הוא כבר קיבל את העונש שלו. היו צריכים לתת לו ללכת הביתה, בושה היא העונש הכי גדול שלו".

גולן גנם, תושב העיר שצפה בבית קפה מקומי בהכרעת הדין, אמר כי "שפכו את דמו של קצב, כל המשפט הזה לא היה צריך להתקיים. התקשורת שפטה אותו. תעזבו אותו בשקט. העלילו עליו. הכל שקר".

בתום הדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, שב קצב לביתו בקרית מלאכי בלוויית חלק מבני משפחתו בסביבות השעה 11:00. למקום הגיעו כמה משכניו כדי לחזק את רוחו לאור עונש המאסר שהוטל עליו. רעייתו גילה, שלא הגיעה להקראת גזר הדין בבית המשפט, נמצאת איתו משעות הצהריים בביתו יחד עם ילדיו.

יצחק סלוקי, אחד מחבריו הקרובים של קצב המלווה אותו מתחילת הפרשה, אמר לאחר ביקור בביתו כי "הוא מרגיש כמו אדם שרומה. הוא אמר לכל מי שהיה בבית: 'ריבונו של עולם, אני לא אשם. אם הייתי אשם הייתי לוקח את עסקת הטיעון'". סלוקי טען עוד כי למרות שמצבו של קצב "לא טוב", הוא "לא ילך לבית הסוהר".

כשנשאל על ידי העיתונאים במקום למה הוא מתכוון, אמר סלוקי כי הנשיא לשעבר מאמין שבית המשפט העליון ישנה את הכרעת הדין. "אני לא מאמין שהוא ייכנס לכלא. או שהשופטים יקבלו את הערעור או שתבוא עזרה משמים. קצב לא ייכנס לכלא", הוא אמר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ