שבעה בני אדם יואשמו במעורבות ברצח כפול - שהוזמן תמורת אלף שקל

הותר לפרסום כי פוענח רצח ורוניקה קו ומשה אחייב בבאר שבע. קור, בת 17, נרצחה כי היתה עדה לרצח, אחייב כי השתתף בקטטה

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

המשטרה התירה היום (חמישי) לפרסום כי ביום ראשון יוגשו כתבי אישום נגד שבעה חשודים במעורבות ברצח ורוניקה קור ומשה אחייב בבאר שבע באוגוסט האחרון. השניים נמצאו בדירתו של אחייב ללא רוח חיים כשעל גופם סימני ירי. שלושה מהנאשמים יואשמו ברצח, שלושה בסיוע לרצח ונאשם נוסף יואשם בהזמנת הרצח. לפי המשטרה הרצח בוצע בשל "משחקי אגו".

מחקירת המשטרה עולה כי כמה ימים לפני הרצח השתתף אחייב, בן 24, בקטטה שפרצה באחד הקיוסקים בעיר בעקבות ויכוח על תשלום. לפי המשטרה, אחייב, שעסק בהיאבקות ולא היה מוכר למשטרה "הפליג במכותיו בקטטה רבת משתתפים". לאחר הקטטה אחד המעורבים בפרשה הציע לאחייב לצאת מהעיר לשבועיים אך הוא סירב.

ורוניקה קור עם אמה. הרוצחים לא התכוונו לרצוח אותה.

אחד המשתתפים בקטטה הוא אחיו של בכיר בארגון פשע של יוצאי ברית המועצות ואסיר בבית הכלא אשל. על פי כתב האישום אסיר נוסף, גם הוא מבכירי הפשיעה הרוסית המאורגנת בישראל שילם לרוצחים 1,000 שקלים בעבור חיסולו של אחייב. לאחר שקיבלו החשודים את ההנחיות ממזמין הרצח, שכרו הרוצחים דירה בבאר שבע, קנו אקדח ועשו הכנות נוספות.

מהחקירה עולה עוד כי ורוניקה קור בת ה-17, הכירה את אחייב יומיים לפני הרצח ומשהגיעו הרוצחים לדירה לא היה בכוונתם לרצוח את הנערה. עם זאת, לאחר שהבינו שראתה אותם רוצחים את אחייב הם החליטו להרוג גם אותה.

במשך החודשים שחלפו מאז הרצח, עצרה המשטרה כמה חשודים ולאחר שגיבשה חומר ראיות רב היא הצליחה לגייס עד מדינה שחיזק את הראיות נגדם.

במהלך החקירה, נחשפה בפני השוטרים שיטת הפעולה של הרוצחים. "בשל פגיעה בכבוד של אחד האנשים, ניתנה ההנחיה לבצע את הרצח ונעשו הפעולות לממש אותו. בפשיעה הרוסית, לפגיעה בכבוד יש הרבה מאוד משמעות", אמר ראש מחלק התשאול בימ"ר נגב, רפ"ק ערן כהן. לדבריו, "הרוצחים כלל לא הכירו את שני הנרצחים. בזירה היו שלושה בני אדם שביצעו את הרצח וכתב האישום יוגש נגדם".

סטניסלב אחייב, אביו של הנרצח, אמר היום כי "מאז הרצח החיים של המשפחה השתנות. אמא שלו כל הזמן בוכה ואנחנו כל הזמן במתח. הילד שלי היה ילד טוב, הוא לא היה עבריין. באנו לישראל כי חשבנו שהכל טוב פה, לא חשבתי שיכולים לעשות דברים כאלה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ